Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

Dziś przerwa serwisowa InPostu — czy można odbierać paczki z paczkomatu?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Osoby korzystające z rozwiązań firmy InPost powinny wiedzieć, że dziś rozpocznie się w niej przerwa serwisowa. Chodzi o usprawnienie systemów informatycznych, jednak z perspektywy zwykłego użytkownika kluczową kwestią jest to, czy można będzie nadawać oraz odbierać przesyłki z paczkomatów.

InPost i przerwa serwisowa — co oznacza w praktyce?

przerwa serwisowa InPostu

Prace serwisowe InPostu potrwają od dzisiaj (25.07) od godziny 18:00 do jutra (26.07) do godziny 3:00. Firma chce w tym czasie usprawnić swoje systemy informatyczne. Przerwa powinna być mniej dotkliwa ze względu na to, że ma miejsce w niedzielny wieczór, jednak z paczkomatów można korzystać przez całą dobę. Co zatem z możliwością odbierania i nadawania przesyłek?

W trakcie prac serwisowych odbieranie przesyłek z paczkomatów będzie możliwe. Co jednak istotne, będzie trzeba skanować kod QR lub wpisywać tradycyjny kod na ekranie maszyny. Zdalny odbiór paczek za pomocą aplikacji InPost Mobile w tym czasie nie będzie możliwy — informuje InPost na swoim facebookowym profilu. W trakcie przerwy nie będzie można również tworzyć nowych przesyłek ani umieszczać ich w paczkomatach. Nadawanie paczek musimy odłożyć na poniedziałkowy poranek.

Czytaj także: Chęć pomocy może się skończyć utratą konta — kolejne oszustwo na FB

Terminy odbiorów paczek umieszczonych w Paczkomacie, ważności etykiet, kodów nadania oraz kodów zwrotu zostaną przedłużone o czas trwania prac.

źródło: InPost

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy