efekty akcji Pomagajmy Gigabajtami

Tablety i bezpłatny internet dla dzieci — to efekty akcji Pomagajmy Gigabajtami

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W kwietniu została ogłoszona kolejna edycja akcji Pomagajmy Gigabajtami, a teraz poznaliśmy jej efekty. Do 50 rodzinnych domów dziecka trafiło 100 tabletów, rodziny mogą również korzystać z darmowego internetu przez 2 lata. W akcję zaangażowało się kilkadziesiąt tysięcy osób.

Takie są efekty akcji Pomagajmy Gigabajtami

efekty akcji Pomagajmy Gigabajtami

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Orange. Pomarańczowy operator co jakiś czas zachęca swoich klientów, by przekazywali niewykorzystane gigabajty na szczytny cel. W przeszłości było to m.in. posadzenie lasu, natomiast w ostatniej edycji chodziło o walkę z wykluczeniem cyfrowym u dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Ponad 40 tysięcy klientów Orange przekazało łącznie 600 tysięcy niewykorzystanych gigabajtów na wspomniany cel. Ta akcja nabiera pięknego tempa, bo z edycji na edycję przystępuje do niej więcej osób — czytamy na blogu pomarańczowego operatora. Do 50 rodzinnych domów dziecka trafiło 100 tabletów, Orange zapewni również w nich bezpłatny internet przez 2 lata. Pomarańczowy operator zamierza również zaprosić po wakacjach rodziny objęte wsparciem do udziału w webinarach i zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na temat bezpiecznego korzystania z cyfrowych narzędzi.

Czytaj także: Google zaprasza na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 i do wirtualnego zwiedzania

W tej edycji akcji Orange skorzystał ze wsparcia Fundacji Polki Mogą Wszystko. Organizacja ta pomogła w wyborze najbardziej potrzebujących rodzinnych domów dziecka.

źródło: Orange

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy