samsung-galaxys3-white

Poznaliśmy już najważniejsze elementy specyfikacji technicznej najnowszego smartfona Samsunga – Galaxy S III. Podczas konferencji producent zaprezentował wiele nowych funkcji, które zawierać będzie opisywany model. Znamy również pierwsze wyniki benchmarków – smartfon jest naprawdę szybki!

W kwestii oprogramowania w oczy rzuca się przede wszystkim zmieniona nakładka TouchWiz, która w tej chwili przypomina bardziej wygląd domyślnego Androida. Jak już wiemy, smartfon pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu, Ice Cream Sandwich, z czym wiąże się szereg zmian. Pojawiły się m.in. cztery skróty podczas zablokowanego ekranu, wprowadzono również obsługę gestów.

samsung-galaxys3-blue
Dużymi nowościami są systemy S Voice, oraz S Beam, którymi Samsung mocno chwalił się podczas konferencji. Ten pierwszy bardzo przypomina aplikację Siri znaną z iPhone’a 4S. W uproszczeniu – jest to system rozpoznawania mowy. Zlecamy smartfonowi zadanie do wykonania, a on rozpoznaje naszą mowę i reaguje na nasze polecenia. S Beam z kolei polega na wykorzystaniu technologii NFC (tak, Galaxy S III będzie w nią wyposażony) oraz WiFi – zbliżając tyłem do siebie dwa takie same modele można szybko przesłać pliki dzięki sieci bezprzewodowej. Inną ciekawą funkcją jest SmartStay – przy pomocy przedniej kamerki smartfon na bieżąco śledzić będzie twarz użytkownika, dzięki czemu wyświetlacz nie będzie niepotrzebnie wygasał.

Połączenie procesora Cortex-A9 1.4 GHz wykonanego w technologii 32 nm i grafiki Mali-400MP dało dobre rezultaty w benchmarkach – Galaxy S III jest naprawdę wydajny. Poniżej znajdziecie testy portalu endgadget.com:

benchmarkis3
Z pozostałych specyfikacji technicznych – oprócz GPS, smartfon obsłuży także rosyjski system GLONASS. Bateria będzie miała pojemność 2100 mAh, co powinno wystarczyć do zasilenia tak dużego ekranu. Samsung Galaxy S III dostępny będzie już tego lata w Wielkiej Brytanii w cenie 500 funtów (co w przeliczeniu daje niebagatelną kwotę około 2500 zł).

źródła: endgadget.com, samsung.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.