samsung galaxy z flip3 wyglad wolne ladowanie

Galaxy Z Flip3 z wyjątkowo wolnym ładowaniem, ale Samsung szykuje małą rewolucję

2 minuty czytania
Komentarze

Technologie szybkiego ładowania na swój sposób sprawiają, że odsuwamy potrzebę wydajniejszych akumulatorów na dalszy plan. Oczywiście to typowy kompromis, ale dla wielu bardzo wygodny i należy cieszyć się, że jest dostępny. Niemniej nie wszyscy producenci poszli tą drogą. Jedną z nich jest Samsung, który stawia na dosyć podstawowe zasilacze, których moc nie jest oszałamiająca, a przez to samo ładowanie trwa dłużej, choć nie długo. Wiele wskazuje, że wolne ładowanie nie opuści także Galaxy Z Flip3, który lada moment będzie miał swoją premierę.

Kompaktowa klapka musi mieć swoje ograniczenia, czyli Samsung Galaxy Z Flip3 z wolnym ładowaniem

https://twitter.com/UniverseIce/status/1418547657157464064

100, a nawet 200 W to dzisiejsi liderzy technologii szybkiego ładowania. Oczywiście najbardziej powszechne są rozwiązania z przedziału 25-40 W. W przypadku flagowców możemy podbić tę wartość do ponad 60 W. Do takich też urządzeń niewątpliwie będzie zaliczać się składana klapka od Samsunga, czyli Galaxy Z Flip3. Ten smartfon pozwoli regenerować swoje ogniwo z mocą 15 W, jak to dosadnie zaznaczył Ice Universe, któremu powinniśmy wierzyć. To tak naprawdę kolejne potwierdzenie wcześniejszych certyfikacji. Dlaczego Koreańczycy tak postąpili? W dużej mierze wynika to zapewne z wielkości ogniwa. Panuje zasada, że szybsze ładowanie to mniejsza pojemność w celach bezpieczeństwa. Tym samym ograniczone rozmiary kompaktowej klapki przekładają się na takie, a nie inne doświadczenie. Akumulator Galaxy Z Flip3 ma pomieścić około 3400 mAh.

Pozostając w temacie certyfikacji, jest światełko w tunelu dla tych, którzy faktycznie oczekują bardzo szybkiego ładowania od Samsunga. Kolejne instytucje wydają zgodę na dopuszczenie do obrotu zasilacza od Koreańczyków o mocy 65 W. Niemniej ten zapewne będzie zaprezentowany wraz z serią Galaxy S22.

Zobacz też: Oto OnePlus Nord2 – premiera wyjątkowego smartfona w niskiej cenie.

Oczywiście pamiętajmy, że Samsung rezygnuje z zamieszczania zasilaczy w pudełkach. Począwszy od Galaxy S21 firma zmniejszyła zestawy i zapewne podobnie będzie z nadchodzącymi składakami. Niemniej na ostateczne potwierdzenia musimy poczekać do 11 sierpnia, kiedy to odbędzie się Unpacked, gdzie poznamy też Galaxy Z Fold3, Galaxy Watch4 i Galaxy Buds2.

Źródło: Twitter

Motyw