samsung galaxy z flip3 wyglad wolne ladowanie

Galaxy Z Flip3 z wyjątkowo wolnym ładowaniem, ale Samsung szykuje małą rewolucję

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Technologie szybkiego ładowania na swój sposób sprawiają, że odsuwamy potrzebę wydajniejszych akumulatorów na dalszy plan. Oczywiście to typowy kompromis, ale dla wielu bardzo wygodny i należy cieszyć się, że jest dostępny. Niemniej nie wszyscy producenci poszli tą drogą. Jedną z nich jest Samsung, który stawia na dosyć podstawowe zasilacze, których moc nie jest oszałamiająca, a przez to samo ładowanie trwa dłużej, choć nie długo. Wiele wskazuje, że wolne ładowanie nie opuści także Galaxy Z Flip3, który lada moment będzie miał swoją premierę.

Kompaktowa klapka musi mieć swoje ograniczenia, czyli Samsung Galaxy Z Flip3 z wolnym ładowaniem

100, a nawet 200 W to dzisiejsi liderzy technologii szybkiego ładowania. Oczywiście najbardziej powszechne są rozwiązania z przedziału 25-40 W. W przypadku flagowców możemy podbić tę wartość do ponad 60 W. Do takich też urządzeń niewątpliwie będzie zaliczać się składana klapka od Samsunga, czyli Galaxy Z Flip3. Ten smartfon pozwoli regenerować swoje ogniwo z mocą 15 W, jak to dosadnie zaznaczył Ice Universe, któremu powinniśmy wierzyć. To tak naprawdę kolejne potwierdzenie wcześniejszych certyfikacji. Dlaczego Koreańczycy tak postąpili? W dużej mierze wynika to zapewne z wielkości ogniwa. Panuje zasada, że szybsze ładowanie to mniejsza pojemność w celach bezpieczeństwa. Tym samym ograniczone rozmiary kompaktowej klapki przekładają się na takie, a nie inne doświadczenie. Akumulator Galaxy Z Flip3 ma pomieścić około 3400 mAh.

Pozostając w temacie certyfikacji, jest światełko w tunelu dla tych, którzy faktycznie oczekują bardzo szybkiego ładowania od Samsunga. Kolejne instytucje wydają zgodę na dopuszczenie do obrotu zasilacza od Koreańczyków o mocy 65 W. Niemniej ten zapewne będzie zaprezentowany wraz z serią Galaxy S22.

Zobacz też: Oto OnePlus Nord2 – premiera wyjątkowego smartfona w niskiej cenie.

Oczywiście pamiętajmy, że Samsung rezygnuje z zamieszczania zasilaczy w pudełkach. Począwszy od Galaxy S21 firma zmniejszyła zestawy i zapewne podobnie będzie z nadchodzącymi składakami. Niemniej na ostateczne potwierdzenia musimy poczekać do 11 sierpnia, kiedy to odbędzie się Unpacked, gdzie poznamy też Galaxy Z Fold3, Galaxy Watch4 i Galaxy Buds2.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy