Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 Google

Google zaprasza na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 i do wirtualnego zwiedzania

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio to ogromne wydarzenie sportowe. W związku z tym Google przygotowało kilka ciekawostek dla tych, którzy nie mogą pojawić się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród nich nie zabrakło gier, ale także i miejsc, które dzięki Google można zobaczyć bez wychodzenia z domu.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Google zachęca do wirtualnych odwiedzin

Pisaliśmy dla Was już o grze, którą przygotowało Google w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi, ale to nie wszystko, co przygotował gigant. W wynikach wyszukiwania mamy łatwiej znaleźć to, kto poradził sobie najlepiej podczas Olimpiady, a w Trendach Google będą pojawiać się zabawne statystyki związane ze sportowcami. Google zachęca także do śledzenia oficjalnego kanału Igrzysk Olimpijskich na YouTube, gdzie będą pojawiać się materiały związane z wydarzeniem sportowym. Powstało także kilka filmów w ramach YouTube Originals, gdzie można spojrzeć na Olimpiadę oraz sportowców z trochę innej strony. Google zachęta także do tego, by odwiedzić Japonię i można to oczywiście zrobić wirtualnie. Poniżej znajdziecie trochę miejsc, które Google szczególnie poleca, by zobaczyć lub dowiedzieć się o nich więcej.

Zobacz też: Co ciekawego dodano do biblioteki HBO Go?

Wirtualne zwiedzanie Japonii z Google

 • Stadion Narodowy w Tokio w Japonii – miejsce ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2021 r., a także zawodów lekkoatletycznych oraz niektórych meczów piłki nożnej. Specjalną kratownicową drewnianą konstrukcję zaprojektował architekt Kengo Kuma, a do jej wykonania użyto materiałów  pochodzących ze wszystkich 47 prowincji Japonii.
 • Góra Fuji – słynąca z naturalnego splendoru i bogactwa duchowego najwyższa góra Japonii jest powszechnie znana z ogromnego wpływu, jaki ma na japońską kulturę. Teraz można zdobyć  jej szczyt dzięki Street View.
 • Wyjątkowy „Pup View” – pochodzące z zaśnieżonych gór na północy Japonii psy rasy Akita są duże, puchate i niezwykle lojalne. Google postanowił stworzyć Street View, a właściwie „Pup-View”, dzięki czemu internauci mogą zobaczyć oczami tych niezwykłych psiaków ich rodzinne miasto.
 • Pora kwitnącej wiśni w Tokio – japońska sakura, czyli pora kwitnienia wiśni, jest znana na całym świecie. O każdej porze roku można się wybrać na wiosenny wirtualny spacer niedaleko słynnej świątyni Zōjō-ji, znajdującej się w dzielnicy Shibakoen w pobliżu Tokyo Tower.
 • Wyspa Hashima – nazywana też Gunkanjima, czyli „okręt wojenny”, to opuszczona wyspa leżąca około 15 km (9 mil) od Nagasaki, w południowej Japonii. Dzięki Street View internauci  mogą odkryć niszczejące budowle z betonu, znane między innymi z filmu „Skyfall”
  o przygodach Jamesa Bonda.
 • Wyspy Ogasawara (dawniej Bonin) – to archipelag wysp położony 966 km (600 mil) na południe od Tokio, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Ze względu na bogactwo unikalnych roślin i zwierząt, które można tam spotkać, miejsce to porównywane jest często do Wysp Galapagos.
 • Niedostępne tereny Parku Narodowego Shiretoko – to miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajduje się na najbardziej wysuniętym na północ krańcu Japonii. Nazwa Shiretoko wywodzi się od słowa Ainu, oznaczającego „miejsce, gdzie wyrasta ziemia” i jest jednym z najbardziej odizolowanych obszarów na świecie. 
 • Park Śnieżny Sumikawa – ośrodek narciarski położony w górzystych regionach Miyagi. Najwyższy szczyt osiąga maksymalną wysokość 1400 metrów i oferuje dziewięć tras, z których najdłuższa ma 3000 metrów.
 • Festiwal Tańca Awa – wydarzenie odbywa się każdego roku w sierpniu w prefekturze Tokushima. Początki festiwalu wywodzą się z japońskich festiwali Buddyjskiego Dnia Zmarłych, zwanych Bon, datowanych na 1600 rok.
 • Atrakcje Kioto  – za pomocą Google Earth można odkryć najważniejsze miejsca w starożytnej stolicy Japonii, takie jak Pałac Cesarski w Kioto i targ Nishiki.
 • Las Bambusowy Arashiyama – kojące miejsce i powszechnie znana ścieżka widokowa biegnie w górę Arashiyama Bamboo Forest poprzez las łodyg bambusowych, oświetlonych nocą.
 • Wielki Most Seto – system mostów wiszących nad cieśninami Japońskiego Morza Wewnętrznego. Mosty łączą wyspy Honsiu i Sikoku. Ten najdłuższy system mostowy na świecie ma długość 13,1 km!
 • Metropolitan Area Outer Underground Discharge Channel – jest to największe na świecie, podziemne urządzenie do przekierowywania wody powodziowej. Projekt podziemnej infrastruktury wodnej został został zbudowany w celu zmniejszenia przepływu wody przez główne drogi wodne i rzeki w mieście podczas deszczu i tajfunów.

Źródło: Google informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy