Od początku funkcjonowania aplikacji eDO App odnotowano 750 tysięcy jej pobrań oraz milion potwierdzeń tożsamości za jej pomocą. Program stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych pozwala osobom z e-dowodami na zdalne potwierdzenie tożsamości.

Milion potwierdzeń tożsamości w eDO App

Aplikacja eDO App debiutowała w czerwcu ubiegłego roku. Na początku była dostępna tylko na smartfony z Androidem. Obecnie można ją pobrać zarówno z Google Play, jak i z App Store oraz AppGallery. Program działa na telefonach z Androidem 6.0 lub nowszym oraz z iOS w wersji 13.2 dla iPhone’a 7 lub nowszej. Żeby korzystać z funkcjonalności aplikacji, potrzebujemy oczywiście e-dowodu, nasz smartfon musi również obsługiwać NFC.

Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej — to przykłady e-portali i usług państwowych, z których można korzystać, używając dowodu osobistego z warstwą elektroniczną oraz aplikacji eDO App. Łącznie takich witryn jest prawie 400. Aplikację w swoich usługach wykorzystują również m.in. mBank, PGNiG, UNIQUA, Allianz oraz przedsiębiorstwa z branż, w których konieczna jest weryfikacja wieku klientów. Podpis zawarty w e-dowodzie, dzięki aplikacji eDO App, można wykorzystać podczas zawierania umów, np. najmu, wypożyczenia auta czy też przedłużania abonamentu na telefon lub internet u dostawców usług telekomunikacyjnych — informuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Czytaj także: Kanał Uwaga! Naukowy bełkot skasowany wbrew woli twórcy – w co pogrywa YouTube?

96% użytkowników eDO App potwierdza swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji w czasie krótszym niż 2 minuty. Z kolei 70% użytkowników załatwia swoje sprawy w ciągu minuty. Bezpieczeństwo aplikacji mają gwarantować zabezpieczenia kryptograficzne.

źródło: PWPW

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.