eDO App milion potwierdzeń

eDO App: milion potwierdzeń tożsamości w nieco ponad rok działania aplikacji

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Od początku funkcjonowania aplikacji eDO App odnotowano 750 tysięcy jej pobrań oraz milion potwierdzeń tożsamości za jej pomocą. Program stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych pozwala osobom z e-dowodami na zdalne potwierdzenie tożsamości.

Milion potwierdzeń tożsamości w eDO App

Aplikacja eDO App debiutowała w czerwcu ubiegłego roku. Na początku była dostępna tylko na smartfony z Androidem. Obecnie można ją pobrać zarówno z Google Play, jak i z App Store oraz AppGallery. Program działa na telefonach z Androidem 6.0 lub nowszym oraz z iOS w wersji 13.2 dla iPhone’a 7 lub nowszej. Żeby korzystać z funkcjonalności aplikacji, potrzebujemy oczywiście e-dowodu, nasz smartfon musi również obsługiwać NFC.

Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej — to przykłady e-portali i usług państwowych, z których można korzystać, używając dowodu osobistego z warstwą elektroniczną oraz aplikacji eDO App. Łącznie takich witryn jest prawie 400. Aplikację w swoich usługach wykorzystują również m.in. mBank, PGNiG, UNIQUA, Allianz oraz przedsiębiorstwa z branż, w których konieczna jest weryfikacja wieku klientów. Podpis zawarty w e-dowodzie, dzięki aplikacji eDO App, można wykorzystać podczas zawierania umów, np. najmu, wypożyczenia auta czy też przedłużania abonamentu na telefon lub internet u dostawców usług telekomunikacyjnych — informuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Czytaj także: Kanał Uwaga! Naukowy bełkot skasowany wbrew woli twórcy – w co pogrywa YouTube?

96% użytkowników eDO App potwierdza swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji w czasie krótszym niż 2 minuty. Z kolei 70% użytkowników załatwia swoje sprawy w ciągu minuty. Bezpieczeństwo aplikacji mają gwarantować zabezpieczenia kryptograficzne.

źródło: PWPW

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy