Igrzyska Olimpijskie w Tokio to aktualnie najważniejszy sportowy temat — zauważyło to Google, tworząc grafikę Doodle na tę okoliczność. Tym razem na obrazku się jednak nie skończyło i oprócz niego użytkownicy popularnej wyszukiwarki otrzymali także grę.

Gra Google Doodle na Igrzyska Olimpijskie

Doodle to okolicznościowe obrazki, które widzimy nad polem wyszukiwania w Google. Zazwyczaj wyświetlają się one przy okazji ważnych rocznic, świąt i innych wydarzeń. Najnowsza grafika ma związek z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Tym razem oprócz obrazka użytkownicy Google otrzymali również grę, w której tworzeniu brało udział japońskie studio animacji STUDIO 4°C. Produkcja jest utrzymana w stylistyce retro i ma formę prostego, zręcznościowego tytułu. Gracz trafia na wirtualną Wyspę Czempionów, gdzie dołącza do jednej z drużyn i rywalizuje w takich dyscyplinach, jak skateboarding, rugby czy wspinaczka. Co zrobić, żeby zagrać? Wystarczy otworzyć główną stronę wyszukiwarki Google i kliknąć grafikę Doodle, by zostać automatycznie przeniesionym do gry.

Czytaj także: Marsjański helikopter jest super, ale Perseverance nareszcie zajmie poważniejszymi rzeczami

To niejedyne nawiązanie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w grze od Google. Gigant z Mountain View z okazji imprezy odświeżył także grę z dinozaurem, która pojawia się w wyszukiwarce, gdy utracimy połączenie z internetem. O szczegółach dowiecie się z podlinkowanego tekstu.

źródło: Google Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.