MMO Amazona niszczy karty graficzne

MMO Amazona może usmażyć najwydajniejszą kartę graficzną na rynku – i nie jest to przenośnia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

MMO od Amazona o tytule New World jest obecnie w zamkniętej wersji beta. Gra ma jednak trafić do wszystkich pod koniec sierpnia, więc ta zamknięta beta jest szansa dla potencjalnych nabywców, aby zobaczyć głównie gotowy produkt, a wiele osób biorą Amazon na jego ofertę dostępu do bety w zamian za zamówienia przedpremierowe. Jeśli jednak posiadasz kartę graficzną RTX 3090 lepiej unikaj tego jak, nomen omen ognia. Wszystko dlatego, że gra ta może dosłownie ją usmażyć.

MMO Amazona niszczy karty graficzne

Jak zauważył serwis PC Gamer, zarówno na subreddicie New World, jak i na oficjalnym forum gry pojawiły się wątki, w których gracze donoszą, że tytuł spowodował uszkodzenie ich procesorów graficznych. Problem wydaje się dotyczyć głównie kart EVGA — konkretnie EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra — choć rzadziej pojawiają się doniesienia o innych kartach. Oczywiście nigdy nie jest dobry moment na śmierć GPU, ale teraz jest to fatalny czas, biorąc pod uwagę obecny niedobór sprzętu komputerowego i jego zaporowe ceny. Choć trudno jest ustalić konkretną przyczynę, wśród graczy mówi się, że winne są zbyt wysokie frameraty w menu gry. Ta po prostu wymusza maksymalną możliwą ich liczbę, przez co GPU pracuje z pełną mocą i się wręcz gotuje. Jeśli zamierzasz grać w Nowy Świat i chcesz uniknąć awarii swojego high-endowego GPU, ograniczenie liczby klatek na sekundę do 60 lub nawet 30 może być dobrym początkiem.

Zobacz też: Nowa aktualizacja Chrome OS? Postaraj się zrobić wszystko, by jej uniknąć

Dyskusja na temat awarii GPU podczas gry w New World zaczęła się naprawdę głośno, gdy streamer z Twitcha, Gladd, doświadczył tego na żywo. Wkrótce potem opublikował on tweeta, w którym potwierdził, że jego karta graficzna została całkowicie usmażona. PC Gamer zauważa, że znane były problemy z wczesnymi modelami kart graficznych RTX, które miały wadliwe komponenty zasilające, ale aktualizacja sterowników wprowadzona przez firmę NVIDIA rzekomo wyeliminowała te problemy. Dopóki społeczność, deweloperzy stojący za New World oraz producenci kart graficznych nie dojdą do sedna sprawy, prawdopodobnie najlepiej będzie unikać bety gry jeśli używamy kart z tej serii. Amazon obiecał, że zajmie się tą sprawą i już wydał łatkę ograniczającą liczbę klatek w menu. Firma podkreśliła jednak, że to nie jej wina.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy