Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 nieco się opóźniła, ale już jutro rozpocznie się inauguracja imprezy. Jednak nie tylko dlatego nie przypomina ona żadnego innego wydarzenia olimpijskiego w ostatnich czasach. Wszystko z powodu braku jakiejkolwiek widowni. Każda dyscyplina będzie się odbywała na pustych trybunach. Na pocieszenie jednak Google ma dla nas niespodziankę: będziemy mogli poprowadzić Dinozaura znanego z Chrome w konkurencjach olimpijskich.

Dinozaur Google startuje w Olimpiadzie

dinozaur google olimpiada

Ukryta minigra w Chrome o skakaniu istnieje od 2014 roku, a od czasu premiery otrzymała nawet kilka aktualizacji. Aby uczcić Olimpiadę w dobrym stylu, Google dodało kilka nowych poziomów o tematyce związanej z wydarzeniami, które można aktywować, chwytając pochodnię podczas grania w standardową grę. To otwiera nam dostęp do konkurencji takich jak skoki jeździeckie, gimnastyka, skok przez płotki, czy surfing. Nie da się jednak ich wybrać, a są całkowicie losowe. Co więcej, gra działa zarówno na PC, jak i na smartfonach. Można więc zdobywać kolejne medale w różnych okolicznościach.

Zobacz też: Xiaomi opracowuje jeden pilot, by wszystkimi rządzić – ma być w tym sporo magii

Mimo że to zupełnie nowe gry, to zasady pozostają te same: trzeba unikać przeszkód. Jeśli bowiem uderzymy w takową to… Nie, nie umieramy. Dostajemy za to złoty medal. Co innego jednak dostać taki mając 100 punktów, a co innego mając 2000 punktów. Dlatego też mimo gwarancji złota warto się postarać. Tylko żeby Internet nie wrócił, kiedy biegniemy po nowy rekord.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.