Webby_Logo-420x249

Ogłoszone zostały wyniki prestiżowego konkursu Webby Awards, którego ideą jest wybór najlepszych aplikacji mobilnych. Wśród laureatów znalazło się kilka aplikacji przeznaczonych na system Android.

W kategorii Eksperymenty & Innowacje zwyciężyła aplikacja Google Wallet, pozwalająca dokonywać płatności przez telefon. W tej samej kategorii nagrodę głosami użytkowników zdobyła klawiatura SwiftKey, charakteryzująca się innowacyjnym sposobem wprowadzania tekstu.

Kategorię Programów użytkowych bardzo pewnie wygrała aplikacja Evernote, wygrywając nagrodę główną oraz użytkowników.

Z kolei w grupie Programów najlepiej wykorzystujących kamerę w smartfonie dobrze wypadł Skype, zgarniając zwycięstwo w głosowaniu użytkowników.

Nagrodę za Największe odkrycie roku dostała aplikacja Instagram, choc do jej sukcesu przyczynił się głównie jej sukces w AppStore.

W większość konkurencji prym wiodły aplikacje przeznaczone na system iOS, co w pewien sposób pokazuje, ile jeszcze jakości brakuje programom pisanym z myślą o Zielonym Robocie w porównaniu do ich odpowiedników sprzedawanych w AppStore. Nie można jednak powiedzieć, że sklep Google’a sie nie rozwija – wręcz przeciwnie, co pozwala patrzeć z ostrożną dozą optymizmu w przyszłość.

źródło: webbyawards

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.