Znamy laureatów Webby Awards 2012

Newsy

Webby_Logo-420x249

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Ogłoszone zostały wyniki prestiżowego konkursu Webby Awards, którego ideą jest wybór najlepszych aplikacji mobilnych. Wśród laureatów znalazło się kilka aplikacji przeznaczonych na system Android.

W kategorii Eksperymenty & Innowacje zwyciężyła aplikacja Google Wallet, pozwalająca dokonywać płatności przez telefon. W tej samej kategorii nagrodę głosami użytkowników zdobyła klawiatura SwiftKey, charakteryzująca się innowacyjnym sposobem wprowadzania tekstu.

Kategorię Programów użytkowych bardzo pewnie wygrała aplikacja Evernote, wygrywając nagrodę główną oraz użytkowników.

Z kolei w grupie Programów najlepiej wykorzystujących kamerę w smartfonie dobrze wypadł Skype, zgarniając zwycięstwo w głosowaniu użytkowników.

Nagrodę za Największe odkrycie roku dostała aplikacja Instagram, choc do jej sukcesu przyczynił się głównie jej sukces w AppStore.

W większość konkurencji prym wiodły aplikacje przeznaczone na system iOS, co w pewien sposób pokazuje, ile jeszcze jakości brakuje programom pisanym z myślą o Zielonym Robocie w porównaniu do ich odpowiedników sprzedawanych w AppStore. Nie można jednak powiedzieć, że sklep Google’a sie nie rozwija – wręcz przeciwnie, co pozwala patrzeć z ostrożną dozą optymizmu w przyszłość.

źródło: webbyawards


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x