Windows 10 na każdym smartfonie z Androidem? Microsoft daje taką możliwość

Newsy

windows 10 mobile xiaomi mi4 microsoft

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Niedawna premiera Windows 10 to wielka odmiana w Microsofcie. Jest to pierwszy system dostępny za darmo, jako aktualizacja. Okazuje się, że to nie koniec dobroci giganta z Redmond, gdyż firma ta ma jeszcze plany, co do „rozdawania” swojego systemu, także na inne platformy.

 

Nie ma już Windows Phone. Powraca Windows Mobile, a dokładniej Windows 10 Mobile z czego ostatnie słowo praktycznie jest nieużywane. Tak oto Microsoft oficjalnie ogłosił w Marcu, że razem z Xiaomi stworzono odpowiednie oprogramowanie pozwalające zainstalować właśnie mobilne „Okienka” na smartfonach z Androidem. Na pierwszy ogień idzie flagowy model Chińczyków w postaci Mi4. Brzmi zaskakująco? To już nie pierwsza taka zagrywka ze strony Microsoftu, gdyż chociażby nawet HTC oferuje chociażby One M9 w edycji z preinstalowanym właśnie mobilnym Windowsem. Oczywiście, wracając już do Chin, obie firmy zaprzeczają spekulacjom, że powyższa akcja jest związana z większą współpracą pomiędzy Xiaomi, a Microsoftem. Jednak taka kolaboracja być może wydałaby ostatecznie bardzo ciekawe rozwiązania?

 

Niemniej jednak sam system Windows 10 Mobile zostanie oficjalnie udostępniony dla użytkowników Mi4 w ciągu miesiąca. Nieoficjalni deweloperzy zapewne zainteresują się tym i stworzą odpowiednie wersja dla innych smartfonów. Chcielibyście zobaczyć jak mobilne „Okienka” sprawowałyby się na Waszym telefonie?

 

źródło techchrunch

 

PS. Oczywiście nie jest to wiadomość z ostatniej chwili, co zostało wcześniej zaznaczone. Jednak oficjalnie zbliżamy się do chwili, w której skończą się testy Windows 10 Mobile i użytkownicy Xiaomi Mi4 w rzeczywistości będą mogli korzystać z tego systemu.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x