ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Casio Pac-Man

Klasyczny Casio z motywami Pac-Mana – czyli zegarek zbudowany z czystej nostalgii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Casio zaprezentowało nowy cyfrowy zegarek stworzony we współpracy z Bandai Namco, oddając hołd nie jednemu, ale dwóm cyfrowym klasykom z przełomu lat 70. i 80. Edycja A100WEPC Pac-Man ma design oparty na zegarku cyfrowym Casio F-100 z 1978 roku i celebruje jedną z najbardziej znanych gier wszech czasów: Pac-Mana. Tym samym w małym urządzeniu na nadgarstku upchnięto dość wiekową technologię i tony nostalgii.

Casio Pac-Man

F-100 był jednym z najbardziej zaawansowanych zegarków, jakie można było kupić w tamtym czasie. Oferował on stoper, alarm cyfrowy i funkcje kalendarza. Był to również pierwszy zegarek z obudową wykonaną z żywicy. Urządzenie to było noszone przez Ripley i innych bohaterów filmu Obcy z 1979 roku. Nowa wersja z Pac-Manem oferuje podobny wygląd i ten sam układ czterech przycisków. Jednocześnie na kopercie zegarka widnieją postacie Pac-Mana i ducha, a logo iluminatora na środku jest wykonane czcionką z tej kultowej gry. Nawet pasek zegarka jest laserowo wygrawerowany w postacie, które krążyły po ekranach automatów.

Zobacz też: Nowa oferta internetu domowego w T-Mobile – zasady i ceny

Zegarek Casio nie jest pierwszym z tematem Pac-Manem. Jeszcze wcześniej zadebiutował Timex T80 x Pac-Man. Jednak, ponieważ Casio paruje go z zegarkiem wzorowanym na urządzeniu z tego samego okresu, jest to być może nieco bardziej pożądane dla fanów gry. Zegarek oferuje wodoodporność, stoper, alarm dzienny, godzinowy sygnał czasu, autokalendarz i podświetlenie LED. Jego premiera planowana jest na sierpień w Japonii w cenie ¥12 100, czyli około 430 PLN. Oczywiście jeśli ktoś nie lubi żółtego pożeracza piguł i woli postawić na klasykę i prostotę, to nic straconego. Do sprzedaży trafi także podstawowy model AW100WE.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy