sklep Xiaomi oszustwo mail

Sklep Xiaomi do Was napisał? Tak kiepskiego oszustwa nie było od dawna

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nie, sklep Xiaomi nie wysyła do Was wiadomości po angielsku, a na dodatek z załącznikiem w formie pliku Excel. Niby to oczywiste, ale w tym przypadku faktycznie lepiej uważać i nie sprawdzać z ciekawości, co takiego znalazło się w załączniku. Może się to skończyć nieciekawie, a w całej tej sprawie zastanawiające jest to, że adres, z którego wysyłana jest wiadomość, wygląda na prawidłowy.

Sklep Xiaomi wysyła wiadomości – to oszustwo

Niebezpiecznik poinformował o tym, że na skrzynki mailowe mogą trafiać wiadomości, który wyglądają, jak wysłane przez sklep Xiaomi. Oczywiście nikt, kto choć trochę wie, jak poruszać się w Internecie, nie kliknie na udostępniony w wiadomości załącznik, ale lepiej ostrzegać o takich sprawach. Wiadomość przychodzi bowiem z adresu sklep[małpa]mi-home.pl, czyli wyglądającej na jak najbardziej prawdziwy. Jednak kiedy już spojrzy się na samą treść wiadomości, nie trudno zauważyć, że mamy do czynienia z próba oszustwa. W końcu jak często jakikolwiek sklep wysyła do nas wiadomość w obcym języku i na dodatek napisaną tak, że z daleka czuć od niej „przekrętem”.

Do tego dochodzi jeszcze to, że w wiadomości dołączony jest załącznik z plikiem Excela. Już samo to powinno sprawić, że wiadomość jak najszybciej powinna zniknąć z naszej skrzynki odbiorczej. Ponoć pojawiają się różne warianty takich wiadomości od sklepu Xiaomi, więc mimo wszystko lepiej uważać. Oczywiście sklep Xiaomi nie napisze do nas takiej wiadomości, gdzie informuje o konieczności dokonania dopłaty na kilka tysięcy dolarów. Można odnieść wrażenie, że to oszustwo zostało przygotowane wyjątkowo niechlujnie. Gdyby oszuści bardziej się postarali, to z pewnością kilka osób udałoby się na to nabrać.

Zobacz też: Pojawi się nowe PlayStation 5, ale zmian nie zauważymy.

Oczywiście nie ma co narzekać, bo lepiej dostać taką źle napisaną wiadomość, niż coś, co faktycznie może doprowadzić do problemów.

Źródło: Niebezpiecznik

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy