Nowe płatności BLIK bez kodu na Allegro – będzie wygodniej, ale jeszcze nie dla wszystkich

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Ruszają nowe płatności BLIK bez kodu na Allegro, ale w pierwszej kolejności skorzystać z nich będą mogli tylko klienci banku PKO BP. To wynik współpracy między Polskim Standardem Płatności i bankiem, który teraz zaowocował nową formą płatności. Ta dalej ma być bezpieczna, ale jednocześnie ma być szybsza i wygodniejsza.

Płatności BLIK bez kodu na Allegro – szybciej i wygodniej

BLIK logo
Fot. BLIK

Ostatnio informowaliśmy Was o tym, że niedługo BLIK będzie działał także zbliżeniowo dla sześciu banków w Polsce. Ta funkcja ma zacząć być wdrażana już niedługo, a teraz przyszła pora na kolejną nowość od Polskiego Standardu Płatności. Chodzi o możliwość korzystania z płatności BLIK bez konieczności wpisywania kodu. Opcja dostępna będzie na Allegro i dla osób, które są klientami PKO BP oraz korzystają z aplikacji mobilnej IKO. Wcześniej można było już korzystać z podobnego rozwiązania, ale to wymagało akceptacji w aplikacji bankowej. Na Allegro można było bowiem płacić z wykorzystaniem BLIK oraz kodu, ale także i bez niego, ale akceptując płatność w aplikacji banku. I z tej ostatniej czynności będą mogli zrezygnować klienci PKO BP. Teraz po realizacji płatności na Allegro, użytkownik otrzyma po prostu powiadomienie push z aplikacji IKO, że płatność została zrealizowana. Oczywiście po odpowiednich zatwierdzeniach w samym IKO i na zaufanych urządzeniach. Jeżeli zalogujemy się na nowym sprzęcie, trzeba będzie operację powtórzyć. Wszystko w imię bezpieczeństwa, ale także i wygody.

E-commerce jest naturalnym środowiskiem dla BLIKA jako systemu płatności mobilnych. Wspólnie z naszymi partnerami – bankami i platformami e-commerce – stale pracujemy nad tym, by dostarczać klientom najlepszych doświadczeń płacenia w sieci. Rozumiemy, że oczekują oni prostoty, szybkości oraz bezpieczeństwa. Liczba transakcji pokazuje, że mają do nas zaufanie w tym zakresie. Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe. 

Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności

Zobacz też: Kolejna ofiara tego, że zamiast na drogę, patrzyła na ekran smartfona.

Szybkość i bezpieczeństwo to słowa-klucze dla Allegro. BLIK stał się nieodzownym elementem płatności na naszej platformie i teraz, wraz z jego operatorem i największym polskim bankiem dodatkowo upraszczamy tę funkcjonalność, niezmiennie zapewniając bezpieczeństwo całego procesu transakcji. Klient może się czuć jeszcze bardziej komfortowo szukając ofert w sam raz dla siebie. Po prostu #BLIKnaKlik.

Piotr Sekulski, Dyrektor ds. Technologii w Allegro

Jak działają płatności BLIK bez kodu na Allegro

IKO BLIK bez kodu Allegro

Takie szybkie płatności BLIK bez kodu na Allegro trzeba wcześniej skonfigurować w aplikacji bankowej. Poniżej znajdziecie informacje od Allegro, jak to należy zrobić. Czy taka możliwość będzie dostępna dla innych banków? Z czasem zapewne tak, ale o tym jeszcze nie poinformowano.

  • Płatność Blikiem na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia jest dostępna jedynie dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji mobilnej IKO.
  • Po potwierdzeniu w aplikacji mobilnej IKO płatności bez kodu (w Allegro jako zaufanym sklepie), pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania.
  • Klient jest informowany, że taka opcja działać będzie dla wybranych płatności i za każdym razem dostanie powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.
  • W aplikacji IKO klient ma opcje zarządzania ustawieniami – w tym włączanie i wyłączanie  opcji płatności bez kodu i bez potwierdzenia w poszczególnych sklepach internetowych.
  • Płatności Blik bez kodu i bez potwierdzenia w praktyce po raz pierwszy na rynku dają możliwość sfinalizowania zakupów jednym kliknięciem z poziomu konta na Allegro. Klient musi świadomie taką opcję włączyć, by z niej korzystać.

Blik z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci. Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem.

Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Źródło: Allegro / BLIK

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy