Ubisoft skasował konto

Ubisoft może wrócić na Steam – jest jednak jeden warunek

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeśli chodzi o konsole do gier, oprogramowanie jest często wykorzystywane do sprzedaży sprzętu. Jednakże zależność ta może być także odwrócona. Nadchodzący Steam Deck jest na to doskonałym przykładem. Wiele bowiem wskazuje na to, że Valve za pomocą nowej platformy sprzętowej będzie w stanie przyciągnąć do Steam wielu dużych wydawców, którzy celowo omijali najpopularniejszą platformę z grami na komputery osobiste.

Ubisoft wróci na Steam jeśli Steam Deck będzie sukcesem

Ubisoft Steam Deck

Podczas Q1 earnings call, które odbyło się wczoraj, prezes Ubisoftu Yves Guillemot zasugerował, że firma może powrócić na Steam. O ile UMPC do gier, czyli Steam Deck, okaże się sukcesem. 

Cieszymy się, że Steam Deck pojawia się w branży; pokazuje to, że kontynuuje przepływ bardzo innowacyjnego nowego sprzętu, który pojawia się na rynku.

— Dodał.

Zobacz też: Przyszłość jest dziś! Pierwszy most z drukarki 3D stanął w europejskiej stolicy

Co prawda na Steam znajdziemy wiele gier Ubisoftu, jednak nowsze tytuły, takie jak Metro Exodus i The Division 2 są hostowane w ramach ekskluzywnego partnerstwa z Epic. Ubisoft ma różnice zdań z Valve dotyczącą pieniędzy od 2019 roku. Guillemot utrzymuje, że jego związek z Epic jest po prostu lepszym interesem dla firmy. Jednak Steam Deck przynosi zupełnie nową platformę na rynek, a jeśli wystartuje, Ubisoft miałby powód do powrotu na Steam. Co prawda sam komputer będzie otwarty także na inne sklepy, jednak to Steam będzie tutaj tym domyślnym i trudno się temu dziwić. Sam kilka miesięcy temu zbudowałem podobne urządzenie do Steam Deck. I to właśnie dzięki aplikacji Steam i trybowi Big Picture jego obsługa za pomocą kontrolera jest po prostu wygodna.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy