Aktualizacja Chrome OS blokuje komputery

Nowa aktualizacja Chrome OS? Postaraj się zrobić wszystko, by jej uniknąć

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Często zaleca się, aby zawsze być na bieżąco z aktualizacjami, zwłaszcza w przypadku krytycznego oprogramowania, takiego jak systemy operacyjne i przeglądarki internetowe. Jest to kluczowe dla uzyskania najnowszych poprawek bezpieczeństwa i łagodzenia luk w zabezpieczeniach. To powiedziawszy, wiąże się to również z pewnym ryzykiem, zwłaszcza gdy sama aktualizacja zawiera popisowy błąd. To niefortunny scenariusz, w którym nagle znaleźli się użytkownicy Chrome OS po pozornie małej aktualizacji, która uniemożliwia korzystanie z komputerów.

Aktualizacja Chrome OS blokuje komputery

Aktualizacja Chrome OS blokuje komputery

Chrome OS 91.0.4472.165 miał wczoraj swoją cichą premierę. Nie jest to jednak zbyt duże wydanie, a jedynie zbiór poprawek z zaszytym potężnym błędem. Wielu właścicieli Chromebooków zgłasza, że ​​po zastosowaniu aktualizacji nie mogą ponownie zalogować się na swoje urządzenia. Samo Google zwróciło uwagę na ich skargi i potwierdziło problemy. Na szczęście gigant skasował już wersję 91.0.4472.165 ze swoich serwerów, aby nie wyrządziła żadnych dalszych szkód. Mówi, że pracuje również nad nową aktualizacją, która cofnie szkody wyrządzone przez poprzednią aktualizację.

Zobacz też: Japonia bije rekord prędkości Internetu – nawet najszybszy SSD na świecie nie dałby rady temu łączu

Niestety osoby już dotknięte błędem nie mają łatwego wyjścia. Jedyne co mogą zrobić to wyczyścić dane Chromebooka, lub przywrócić poprzednią działającą wersję systemu operacyjnego Chrome. To jednak wymaga posiadania kopii zapasowej. Najprostszym rozwiązaniem jest czekanie na aktualizację, chociaż nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego jednak przestrzegam przed aktualizacją, skoro ta została zdjęta? Otóż Chrome OS ma to do siebie, że pobiera je w tle i instaluje je podczas ponownego uruchamiania systemu. Jeśli więc widzicie monit o dostępnej nowej wersji, to pod żadnym pozorem nie wyłączajcie urządzenia, bo ponowne jego uruchomienie będzie poważnym problemem. Sam mam to szczęście, że mój Chromebook nie pobrał aktualizacji i wciąż pracuje na wersji 91.0.4472.147. Gdybym jednak miał mniej szczęścia, to moja praca byłaby mocno utrudniona.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy