Xiaomi Magic Control patent

Xiaomi opracowuje jeden pilot, by wszystkimi rządzić – ma być w tym sporo magii

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi właśnie złożyło wniosek o nowy znak towarowy, który może być nadchodzącym produktem elektroniki użytkowej. Wniosek dotyczy produktu określanego jako Xiaomi Magic Control, który może być nowym, inteligentnym, uniwersalnym pilotem zdalnego sterowania. Jednak poza samą nazwą raczej niewiele w tym magii. Jestem niemal pewny, że w środku znajdziemy zwyczajne układy elektroniczne.

Xiaomi Magic Control patent

Xiaomi Magic Control patent
Nadchodzi następca?

Wniosek o rejestrację znaku towarowego Magic Control został złożony dla wielu kategorii, w tym sprzedaży reklamowej, badań projektowych, instrumentów naukowych i usług komunikacyjnych. Na chwilę obecną znak towarowy wciąż czeka na rejestrację. Niestety, oprócz nazwy tego produktu, nie ma żadnych informacji o jego formie lub potencjalnym przeznaczeniu. Jedyne co można w takiej sytuacji zrobić to snuć domysły na podstawie samej nazwy. W końcu raczej małe szanse, że firma w ten sposób nazwała nowego smartfona czy deskę sedesową — tak, te również są w ofercie giganta.

Zobacz też: Roboty jako towarzysze osób z niepełnosprawnościami będą o wiele mniej delikatne – i to dobra wiadomość

Nazwa Magic Control jest dość podobna do wcześniejszego urządzenia producenta, czyli Mi Magic Controller. Jest to niewielki pilot. Oferował on użytkownikom różne formy kontroli i działań i pracował z wieloma produktami Xiaomi, w tym z lampami, telewizorami, oczyszczaczami powietrza i innymi inteligentnymi produktami firmy. Najbardziej godnym uwagi aspektem tego produktu było to, że niektóre działania były wprowadzane przez proste potrząsanie kostką, przesuwanie jej, a nawet obracanie o 90 stopni lub 180 stopni, lub przez podwójne stuknięcie w nią. Brzmi to fajnie, ale nie trudno sobie wyobrazić sytuację, w której wydajemy polecenia niechcący. Spekuluje się więc, że w przypadku Magic Control opcje te będą wyłączone, lub w jakiś sposób zabezpieczone.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy