sony xperia c5 ultra m5 nowosc specyfikacja cena

 

Pojutrze odbędzie się pierwsza w tym miesiącu interesująca konferencja jednego z liczących się na rynku mobilnym graczy, a więc Sony. Firma ta, pomimo mimo kłopotów oddziału zajmującego się serią Xperia, wciąż pokazuje pazur, a w tym wypadku nawet dwa. Poznajcie przedpremierowo Xperię C5 Ultra oraz M5.

 

 

Zacznijmy od modelu, który już kilka razy przewijał się na naszym portalu jako bezramkowy smartfon. W rzeczywistości wyświetlacz otoczony jest materiałem, ale jego grubość wynosi 0,8 mm. Zanim przejdę do specyfikacji, zobaczcie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości tego modelu:

 

 

W takim razie dane techniczne. Xperia C5 Ultra nie będzie małym smartfonem, gdyż wyświetlacz mierzy 6 cali i prezentuje obraz w rozdzielczości FullHD. Sercem urządzenia jest MediaTek MT6752, które zostanie sprzęgnięte z 2 GB RAM. Z kolei aparaty w tym modelu będą identyczne zarówno z przodu jak i z tyłu. Cechować się będą matrycą 13 MPx oraz diodą doświetlającą – także od frontu. Dla użytkownika przygotowano 16 GB wbudowanej pamięci oraz akumulator o pojemności 2930 mAh.

 

 

W takim razie teraz przejdźmy do urządzenia, które właśnie co poznaliśmy. Przedpremierowo, ale niemalże w pełni. Oto Xperia M5, która będzie posiadała certyfikat IP68 i w odpornym na wodę oraz kurz wnętrzu znajdziemy:

 

  • 5-calowy wyświetlacz FullHD;
  • układ MediaTek Helio X10;
  • 3 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD);
  • aparaty:
    • przód: 13 MPx (jak w C5 Ultra);
    • tył: 21 MPx;
  • akumulator o pojemności 2600 mAh.

 

To właśnie ten model Sony zapowiadało z przeznaczeniem do fotografii. Matryca IMX230 będzie w stanie łapać ostrość w 0,2 sekundy, a dodatkowo możemy spodziewać się, że Japończycy pochwalą się 5-cyfrowym zoomem o bezstratnej jakości.

 

Oba smartfony wyglądają interesująco, a ceny ich mają wynosić około 1350 złotych za Xperię C5 Ultra oraz 1500 złotych za Xperię M5. Oczywiście znając nasz rynek to w Polsce należy doliczyć jeszcze kilkaset złotych. Mimo wszystko pojawia się problem, który z powyższych będzie smartfonem dla Bonda, a który chętnie sami byście przygarnęli?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.