Inpost wspiera Czystą Polskę

Inpost wspiera Czystą Polskę – firma będzie wspierała wolontariuszy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Słowo brudas to dość przykry i pejoratywny epitet. Jednak to określenie pasuje idealnie do wszystkich tych, którzy wyrzucają śmieci na szlakach turystycznych, w lasach, przy jeziorach lub na łące, albo zwyczajnie: na ulicy. I o ile śmieci dookoła kosza da się jeszcze usprawiedliwić, zwłaszcza kiedy dookoła znajdują się kawki lub wrony, które wręcz kochają plądrować śmietniki, rozrzucając wszystko dookoła, tak nie można na nie zwalić winy za całe worki odpadków wywiezionych do lasu, lub rzuconych w przydrożne krzaki. Dlatego też powstały takie inicjatywy jak Czysta Polska, w ramach której funkcjonują jeszcze akcje Czyste Tatry i Czysty Bałtyk. 

Inpost wspiera Czystą Polskę

Inpost wspiera Czystą Polskę

Czysta Polska to po prostu coś w stylu dobrze nam znanej Akcji Sprzątania Świata. Nie jest to jednak jednodniowe wydarzenie, a coś, czego podjąć się można każdego dnia. Chodzi tu tylko o jedno: aby sprzątnąć swoją okolicę ze śmieci jeśli zostaliśmy w domach, lub poświęcić nieco czasu na posprzątaniu po turystach, których zabranie swoich śmieci lub przejście się do śmietnika zwyczajnie przerosło.  

Misją Stowarzyszenia Czysta Polska jest edukacja oraz zmiana przyzwyczajeń Polaków. Wszystkich, a nie tylko tych odwiedzających Tatrzański Park Narodowy, czy spędzających urlop nad morzem. Dlatego po raz pierwszy rozpoczynamy wspólne sprzątanie całego kraju. Teraz każdy z Was może zarejestrować się jako wolontariusz i otrzymać od nas pakiet startowy, dzięki któremu posprząta swoje najbliższe otoczenie, przywracając mu blask!

Zobacz też: Tanie klucze Windows sprzedam – Allegro zmienia regulamin i ukróci handel oprogramowaniem

InPost wydał w tej kwestii następujący komunikat:

W InPost od dawna wspieramy proekologiczne postawy. Tym razem jesteśmy partnerem logistycznym programu Czysta Polska, którego głównym celem jest wspólna troska o nasz kraj i jego środowisko naturalne. Dokładamy swoją cegiełkę – InPost roześle 5000 zestawów startowych dla wolontariuszy, którzy zechcą zaangażować się w sprzątanie w ramach akcji Czyste Tatry i Czysty Bałtyk.

Zestawy te zostały skompletowane wraz z drugim sponsorem, czyli firmą Jan Niezbędny. Są to podstawowe produkty niezbędne do higienicznego zbierania śmieci w okolicy. Jeśli chcecie wziąć udział w akcji, to możecie zarejestrować się w niej na stronie Czystej Polski

Źródło: InPost, CzystaPolska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy