iOS 14.7 Apple Watch błąd

Błąd w iOS 14.7 uniemożliwia odblokowywanie Apple Watcha za pomocą iPhone’a

1 minuta czytania
Komentarze

iOS to system Apple, który jest domyślnie zainstalowany na wszystkich iPhone’ach. Tak się składa, że wczoraj gigant z Mountain View udostępnił aktualizację iOS 14.7. Nowa wersja oprogramowania zawiera kilka ciekawych nowości, ale niestety przynosi też pewien błąd, który nie spodoba się szczególnie osobom mającym iPhone’a oraz smartwatch Apple Watch. Użytkownicy posiadający taki duet powinni ominąć tę wersję iOS i poczekać, aż Apple wyda odpowiednią poprawkę.

iOS 14.7 z błędem uniemożliwiającym odblokowanie Apple Watcha za pomocą iPhone’a

funkcja Apple Watch

W ostatnim czasie aktualizacje iOS były raczej udane, ale wiadomo, że nic nie trwa wiecznie. W udostępnionym wczoraj iOS 14.7 odkryto bowiem błąd, który uniemożliwia odblokowanie Apple Watcha za pomocą iPhone’a. Dobra wiadomość jest taka, że usterka ogranicza się tylko do smartfonów Apple wyposażonych w Touch ID; wygląda więc na to, że posiadacze nowszych iPhone’ów z Face ID nie mają się czego bać.

Zobacz także: WhatsApp dostaje nową świetną funkcję, która ułatwi życie wielu osobom

W normalnych okolicznościach odblokowanie iPhone’a przez Touch ID powinno także umożliwić dostęp do Apple Watcha na nadgarstku. Niestety na smartfonach z iOS 14.7 tak się nie dzieje, ale na szczęście firma Apple jest już świadoma problemu i oczywiście zobowiązała się go rozwiązać. To z kolei oznacza, że w ciągu najbliższych dni gigant z Cupertino powinien udostępnić nową wersję oprogramowania, która prawdopodobnie będzie nosić oznaczenie iOS 14.7.1. Wszystkim dotkniętym problemem nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Oby następne uaktualnienie było pozbawione błędów.

Źródło: PhoneArena

Motyw