Logowanie do Twittera przez konto Google

Twitter przyjaźniejszy nowym użytkownikom – zalogujemy się za pomocą Google

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Najnowsza wersja beta aplikacji Twitter dla Androida pozwala zalogować się przy użyciu podłączonego konta Google. Dzięki temu sieć społecznościowa staje się o wiele przystępniejsza dla potencjalnych nowych użytkowników. Warto podkreślić, że jest to funkcja, o którą wiele osób prosiło już od dawna. Zasadniczo, to pozwala zalogować się lub utworzyć konto z istniejących danych, a zatem omijając konieczność wypełnienia podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko oraz adres e-mail, i neguje wymóg hasła.

Logowanie do Twittera przez konto Google

Logowanie do Twittera przez konto Google

Funkcja ta jest dostępna jedynie w Twitter beta v9.3.0-beta.04, którą można pobrać ze Sklepu Play, o ile jest się zapisanym w programie testowym. Jeśli ktoś chce do niego dołączyć, to może zrobić na dedykowanej stronie. Niestety, w moim przypadku wyświetla się następujący komunikat:

Aplikacja niedostępna na tym koncie Twoje konto nie może obecnie uczestniczyć w programie testowania tej aplikacji. Jeśli masz zaproszenie do testowania, sprawdź, czy używasz konta, na które zostało ono wysłane. Jeśli zaproszenie dotyczy Grupy dyskusyjnej Google, sprawdź, czy należysz do tej Grupy.

Zobacz też: Komercyjny procesor kwantowy stał się faktem szybciej, niż ktokolwiek by przypuszczał

Możliwe, że opcja ta nie jest dostępna dla naszego regionu, ponieważ w przypadku użytkowników anglojęzycznych działa ona poprawnie. Miejmy nadzieję, że funkcjonalność ta dość szybko trafi do wersji stabilnej. Z drugiej jednak strony nie jest to raczej coś, co będą polecały osoby przykładające dużą uwagę do kwestii bezpieczeństwa czy prywatności i trudno odmówić takiej retoryce racji. Nie każdy jednak przejmuje się takimi kwestiami i logowanie przez Google lub Facebooka jest częstym działaniem.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy