Huawei: sterownik dla elastycznych ekranów OLED

Dzięki Huaweiowi korzystanie z elastycznych wyświetlaczy będzie o wiele prostsze

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Po kilku sankcjach nałożonych przez Stany Zjednoczone, wytwarzanie procesorów do smartfonów przez Huawei HiSilicon stało się prawie niemożliwe. Wydaje się jednak, że firma pracuje nad swoim pierwszym układem sterownika elastycznego panelu OLED. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to procesor ten wszedł już w fazę produkcji próbnej. Raport dodaje również, że produkt rozpocznie masową produkcję w pierwszej połowie przyszłego roku.

Huawei: sterownik dla elastycznych ekranów OLED

Huawei: sterownik dla elastycznych ekranów OLED

Układ ten jest odpowiedzialny za sterowaniem wszystkimi diodami w elastycznym panelu OLED. To dzięki niemu wyświetlany jest obraz. Warto podkreślić, że rynek boryka się z niską dostępnością układów tego typu. Jednak tym, co najbardziej tutaj zwraca uwagę, jest fakt, że mówimy tu o sterowniku dedykowanym elastycznym ekranom. Do tej pory producenci korzystali z bardziej klasycznych rozwiązań dedykowanych ekranom zwykłym.

Zobacz też: Nasze wrażenia po dniu z Huawei Mate X2 – składaki wyrosły już z wieku dziecięcego

Oczekuje się, że chip sterownika dla elastycznego panelu OLED zostanie dostarczony do pierwszych odbiorców do końca tego roku. Biorąc pod uwagę, że Huawei opracowuje ten układ, oczekuje się, że zostanie on zastosowany w nadchodzących produktach firmy. Jednak nie tylko Huawei na tym skorzysta. Według doniesień próbki zostały już wysłane do BOE i Honor w celach testowych. Tym samym możemy oczekiwać, że także inni producenci zastosują u siebie ten procesor. Ostatnio donoszono, że chiński gigant stara się stać bardziej samowystarczalny i jako część tego, planuje uruchomić swoją pierwszą fabrykę chipów w Wuhan, aby zrównoważyć sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone. Jak widać, producent przy okazji stara się także samemu zostać dostawcą kluczowych elementów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy