Microsoft: wyłączcie bufor wydruku

Microsoft ostrzega: wyłączcie możliwość drukowania w systemie, bo może być źle

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoft oficjalnie doradza swoim klientom wyłączenie bufora wydruku Windows, po tym jak pojawiła się nowa luka, która umożliwia hakerom przeprowadzenie ataku przez element sieciowy drukarki. Chociaż łatka naprawiająca tę usterkę zostanie wydana w najbliższym czasie to, obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zatrzymanie i całkowite wyłączenie tej usługi. Co oczywiście odbije się negatywnie na pracy wielu firm i instytucji.

Microsoft: wyłączcie bufor wydruku

Microsoft: wyłączcie bufor wydruku

Jest to trzecia usterka bufora wydruku, która pojawiła się w ciągu zaledwie pięciu tygodni. Podczas gdy krytyczna luka została pierwotnie zidentyfikowana i załatana w czerwcu, podobna luka – nazwana PrintNightmare – wyszła na jaw wkrótce po tym i została następnie załatana, ale z mniejszym sukcesem. Pojawienie się tej nowej, już trzeciej, luki jest frustrującą wiadomością dla firmy Microsoft i jej użytkowników. Firma Microsoft ostrzegła klientów o nowej usterce bufora wydruku w trybie online, pisząc:

Luka umożliwiająca podniesienie uprawnień występuje, gdy usługa Bufor wydruku systemu Windows niewłaściwie wykonuje uprzywilejowane operacje na plikach. Osoba atakująca, której uda się wykorzystać tę usterkę, może uruchomić dowolny kod z uprawnieniami SYSTEM, a następnie może następnie instalować programy, przeglądać, zmieniać lub usuwać dane, lub tworzyć nowe konta z pełnymi prawami administratora.

Zobacz też: Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035? Ta rewolucja może się nie udać

Najważniejsze w kwestii bezpieczeństwa komputera jest całkowite zatrzymanie i wyłączenie usługi bufora wydruku. Chociaż w odpowiednim czasie zostanie wydana poprawka na tę lukę, obecnie nie jest dostępna żadna oś czasu.

Źródło: TechSpot

Motyw