Samsung Pay zaoferuje wsparcie dla starszych smartonów, dzięki współpracy z MasterCard

Newsy

samsung-logo

Płatności bezgotówkowe coraz bardziej wypierają tradycyjne metody płatności. Odkąd możemy płacić za pomocą smartfona już nawet nie nosimy przy sobie karty kredytowej. Jednak wciąż nie jest to usługa szeroko dostępna dla użytkowników. Samsung w opozycji do Apple i Google chce wystartować z własnym systemem płatności. Na jakiej więc zasadzie będzie działać Samsung Pay?

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Samsung chce rozpowszechnić płatności bezgotówkowe wraz z następną falą flagowych urządzeń. Mówi się, że usługa Samsung Pay, która zostanie wprowadzona do Europy będzie w partnerstwie z MasterCard.

 

samsung-pay-04

 

Samsung Pay, dzięki wsparciu MasterCard będzie więc korzystać z takiej samej technologii jaką Apple zastosowało w iPhone 6. Co więcej, dzięki NFC i kompatybilności magnetycznych naklejek z Samsung Pay producent ma szansę dotrzeć do szerszego grona klientów. Nie będzie więc obowiązku wymiany telefonu na najnowszy z linii produkcyjnej koreańskiej firmy.

 

Niestety nie możemy powiedzieć, kiedy usługa ta wystartuje. Samsung trzyma użytkowników w niepewności. 13 sierpnia ma jednak nastąpić prezentacja urządzeń, które znów wzbogacą portfolio producenta. Może to być również odpowiedni czas na ujawnienie rewelacji dotyczących Samsung Pay.

 

źródło: Android Central


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x