samsung-logo

Płatności bezgotówkowe coraz bardziej wypierają tradycyjne metody płatności. Odkąd możemy płacić za pomocą smartfona już nawet nie nosimy przy sobie karty kredytowej. Jednak wciąż nie jest to usługa szeroko dostępna dla użytkowników. Samsung w opozycji do Apple i Google chce wystartować z własnym systemem płatności. Na jakiej więc zasadzie będzie działać Samsung Pay?

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Samsung chce rozpowszechnić płatności bezgotówkowe wraz z następną falą flagowych urządzeń. Mówi się, że usługa Samsung Pay, która zostanie wprowadzona do Europy będzie w partnerstwie z MasterCard.

 

samsung-pay-04

 

Samsung Pay, dzięki wsparciu MasterCard będzie więc korzystać z takiej samej technologii jaką Apple zastosowało w iPhone 6. Co więcej, dzięki NFC i kompatybilności magnetycznych naklejek z Samsung Pay producent ma szansę dotrzeć do szerszego grona klientów. Nie będzie więc obowiązku wymiany telefonu na najnowszy z linii produkcyjnej koreańskiej firmy.

 

Niestety nie możemy powiedzieć, kiedy usługa ta wystartuje. Samsung trzyma użytkowników w niepewności. 13 sierpnia ma jednak nastąpić prezentacja urządzeń, które znów wzbogacą portfolio producenta. Może to być również odpowiedni czas na ujawnienie rewelacji dotyczących Samsung Pay.

 

źródło: Android Central
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.