NVIDIA-SHIELD-Tablet-stylus-660x389

Nvidia stworzyła swój tablet Shield z myślą o graczach. Już teraz możemy znaleźć w Sklepie Play kilka naprawdę dobrych i dużych produkcji, które niestety przeznaczone są wyłącznie dla wąskiego grona posiadaczy tego sprzętu. Niemniej o ile sprzęt pod względem marketingowym ma się dobrze, o tyle pod względem użytkowania niekoniecznie. Nvidia postanowiła wymienić tablety na nowe, a to wszystko dla bezpieczeństwa graczy!

 

Wszystko rozgrywa się o modele, które zostały sprzedane między lipcem 2014 roku a dniem dzisiejszym. Producent bowiem poważnie obawia się o przegrzanie baterii, a co za tym idzie pożar samego urządzenia. Dlatego też Nvidia prosi posiadaczy o zarejestrowanie się pod specjalnym adresem w celu wymiany sprzętu.

 

nexus2cee_SHIELD-668x602

 

Trzeba jednak zaznaczyć, że chodzi tu o konkretny typ baterii. Żeby to sprawdzić należy na swoim tablecie mieć aktualne oprogramowanie, następnie przejść do ustawień i w statusie baterii sprawdzić kod: Y01 albo B01. Jeśli wyświetla Wam się ten pierwszy, kwalifikujecie się do wymiany.

 

Formularz znajdziecie pod tym adresem. Muszę przyznać, że podoba mi się taka polityka Nvidii. Miejmy nadzieje, że i pozostali producenci będą tak skrupulatni w sprawdzaniu swojego sprzętu nawet po premierze.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.