ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei P50

Data premiery Huawei P50 – nowego flagowca zobaczymy już za chwilę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

W końcu firma potwierdziła to, co pisano w sieci od jakiegoś czasu. Data premiery Huawei P50 została ustalona na koniec lipca tego roku. Oznacza to, że już niebawem będziemy mogli spojrzeć na najnowszego flagowca, który ma przynieść sporo zmian w portfolio producenta. I nie mówimy tutaj tylko o wyglądzie zewnętrznych, choć to też ma znaczenie.

Data premiery Huawei P50

Data premiery Huawei P50

Teraz  można już zacząć odliczać dni i godziny, ponieważ data premiery Huawei P50 została ustalona na 29 lipca. Premiera sprzętu w Chinach ma odbyć się o godzinie 13.30 naszego czasu i wtedy też Huawei odsłoni wszystkie karty. Długo już nie wiedzieliśmy flagowca od producenta z serii P. Model Huawei P40 zadebiutował pod koniec marca zeszłego roku. Czyli jednak Huawei uda się utrzymać roczne tempo wydawania smartfonów, choć firma miała mocno „pod górkę”. Zdaje się jednak, że firma nie zmarnowała tego czasu i przygotowała coś specjalnego.

Chodzi oczywiście o HarmonyOS, czyli własny system, który ma znaleźć się na pokładzie nowego flagowca. I choć sam system zaprezentowano już jakiś czas temu, to Huawei nie śpieszył się z wypuszczaniem urządzeń w niego wyposażonych. Flagowiec będzie więc „zrywał” z tradycyjnym zestawem Android+EMUI na rzecz promowanego przez firmę HarmonyOS. Sprzęty z tym systemem mają działać zauważalnie szybciej, a do tego charakteryzować się wyjątkową energooszczędnością. Na flagowcu będzie można więc sprawdzić, czy faktycznie tak jest. Do tego dojdzie także specyficzny wygląd aparatów na pleckach.

Zobacz też: Chiny robią zapasy procesorów – co to oznacza dla reszty świata?

Huawei P50 zostanie bowiem wyposażony w dwie okrągłe wysyp, gdzie umieszczone zostaną obiektywy aparatów. Pojawiły się także informacje, że nowy flagowiec na pokładzie będzie miał procesor Qualcomm Snapdragon 888, ale tylko w wersji 4G. Obecnie można znaleźć wiele sprzętów, które wyposażone są w modem 5G i nie kosztują fortuny, więc trudno ocenić, ile prawdy jest w takich przypuszczeniach. Przekonamy się o tym już pod koniec miesiąca.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy