ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei p50 zapowiedz ladowarka szybkosc ladowania moc pro plus

Huawei P50 nadchodzi ze specjalnym procesorem od Qualcomma — zbliża się termin premiery

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

HarmonyOS już poznaliśmy, więc teraz czekamy na pierwsze smartfony z tym systemem. Oczywiście pierwsze urządzenia już są, czego przykładem jest niedawno recenzowany przez nas Huawei Watch 3 Pro. Są też tablety i innego rodzaju sprzęty, ale to seria P50 zdaje się wywoływać największe emocje. Producent zapowiedział jej istnienie, ale nie zdradził więcej konkretów, które wciąż musimy poznawać w ramach nieoficjalnych informacji. Tym razem do gry wchodzi przewidywany termin premiery Huawei P50 oraz kolejne potwierdzenie, że smartfon napędzi wyjątkowy układ.

Huawei P50 ze Snapdragonem na pokładzie — termin premiery coraz bliżej

huawei p50 termin premiery qualcomm snapdragon 888 4g

Już poprzednie plotki wskazywały, że Huawei może różnie podejść do tematu układów obliczeniowych w swoich urządzeniach. Zaprezentowane tablety z HarmonyOS 2, MatePady Pro i 11 stawiają na Kirina i… Snapdragona 865 w przypadku tego drugiego. Tym sposobem obecność Qualcomma w portfolio Huawei jest czymś ewidentnie niecodziennym. Ta niecodzienność ma zostać podkreślona właśnie w ramach bazowego Huawei P50, który ma otrzymać Snapdragona 888. Jednak nie będzie to ten sam układ, który znamy z tegorocznych flagowców. Producent podobno zdecydował się wybrać odmianę, która wykorzystuje wyłącznie modem 4G, a więc jest pozbawiony wsparcia dla 5G. Takiego rozwiązania nie wykorzystał jeszcze żaden producent, więc Huawei P50 ma szansę być tym pierwszym. Oczywiście taka, a nie inna decyzja ma wiązać się z brakiem odpowiedniej liczby jednostek Kirin i ogólnymi problemami na rynku układów scalonych.

Ciężko ocenić, czy Huawei P50 Pro również wykorzysta Snapdragona 888. Z plotek możemy wyłuskać, że tak, ale dopiero w okolicach grudnia. Do tego czasu smartfon ma być napędzany Kirinem 9000, podobnie jak Mate 40 Pro.

Zobacz też: Bank Millennium w końcu z Google Pay — prawie, ale to i tak sukces.

Niemniej oficjalnych wieści na temat takiego połączenia jeszcze nie ma, więc wciąż czekamy na prezentację serii P50. Ta okazuje się, że może być tuż za rogiem. Źródła podają, że już 29 lipca Huawei pokaże swoje flagowe smartfony z HarmonyOS w Chinach. Jeśli to faktycznie prawda, to lada moment powinniśmy usłyszeć już oficjalne zapowiedzi.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy