themechooser.icon_

 

Jedną z najprzydatniejszych funkcji, jakie oferował ROM CM7, oparty na Androidzie Gingerbread, była obsługa motywów za pomocą aplikacji Theme Chooser. Developerzy tworzyli mnóstwo skórek, a użytkownicy mogli zmienić domyślny wygląd ROMu na ten znany z chociażby ICS czy MIUI.

Dla fanów customizacji urządzeń z Androidem i serii ROMów CyanogenMod pojawiła się bardzo dobra wiadomość: system tematów znany z CM7 pojawi się także w CM9, opartym o Androida Ice Cream Sandwich. Oznacza to, że użytkownik nie będzie dłużej związany ze stockowym Holo Theme znanym z najnowszej odsłony platformy Google’a. Powyżej znajduje się wideo, które ukazuje motyw Androidian na najnowszej wersji CM.

theme chooser

Niegdyś użytkownicy nie posiadający Androida 4.0 pragnęli upodobnić swoje urzadzenia jak najbardziej do Holo. Kto wie, czy odtąd to właśnie UI znane z ICS nie zostanie zastąpione przez tematy w stylu retro – na przykład przez ten znany z Froyo czy Gingerbreada.

Jak myślicie: ta decyzja zaszkodzi czy też nie hasłu „pure Android experience”?

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.