Xperia 1 III 5 III zaprezentowane

Sony, czemu to robisz? Flagowa Xperia 1 III ze śmiesznie krótkim wsparciem

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Sony to dzisiaj producent smartfonów skierowanych do konkretnej grupy osób. Firma nie ma zamiaru tworzyć modeli, które mają jeden, prosty cel — jak najwyższą sprzedaż. Japończycy chcą trafić do tych, którzy cenią elegancję oraz multimedialne doznania. Dlatego portfolio Xperii wygląda tak, jak wygląda. Niemniej nie wszystko można prosto wytłumaczyć. Tym razem Sony podało informację, jakoby flagowa Xperia 1 III miała stracić wsparcie chwilę po tym, gdy potencjalnie dotrze do Polski.

Sony uznało, że flagowa Xperia 1 III otrzyma krótkie wsparcie

Sony Xperia 1 III cena europejska 1

Sony Xperia 1 III, czyli flagowy smartfon firmy zadebiutował w kwietniu tego roku. Kwartał później wciąż czekamy na jego debiut w Polsce, choć patrząc na zagraniczne ruchy, możemy spodziewać się, że lada moment również my będziemy mogli ją kupić. Tylko czy będziemy chcieli? Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej zaawansowanych smartfonów na rynku. Nie będzie też tani, bo cena ma zbliżać się do 6 tysięcy złotych za topową odmianę. Teraz do tego worka holenderski oddział Sony dorzucił wzmiankę, że Xperia 1 III może liczyć na jedną, dużą aktualizację Androida i dwa lata wsparcia w zakresie bezpieczeństwa. Tu nie ma jak doszukiwać się wyjaśnień. Xperia 1 III zadebiutowała z Androidem 11, więc zapewne do końca roku otrzyma Androida 12 i… to koniec dużego wsparcia.

Zobacz też: Transmisje z Olimpiady będą wyjątkowo ciekawe — Discovery rozwija Cube.

Wciąż można liczyć na to, że komunikat Sony był błędem i mógł dotyczyć na przykład tańszej Xperii 10 III, co też nie byłoby fajne, ale bardziej zrozumiałe. W dobie, gdy producenci wydłużają wsparcie flagowców do 3 lat, a Google potencjalnie do 5 lat, Japończycy ewidentnie kopią sobie grób takimi decyzjami.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy