Bank Millennium Google Pay

Bank Millennium w końcu z Google Pay. Prawie, ale to i tak sukces

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Bank Millennium w końcu doczeka się możliwości obsługi Google Pay. Do tej pory jedynie mówiło się o takiej ewentualności, ale nie podawano żadnych konkretów. Teraz wprawdzie na szczegółowe informacje nie ma co liczyć, ale za to wiadomo, że możliwość korzystania z Google Pay się pojawi. Kiedyś.

Bank Millennium z Google Pay

Google Pay Bank Millennium

Serwisowi Cashless udało się uzyskać potwierdzenie, że Bank Millennium doczeka się w końcu obsługi Google Pay. Wprawdzie dalej nie dostaliśmy konkretnego terminu, kiedy taka usługa będzie dostępna dla klientów banku, ale lepsze to, niż nic. Do tej pory można było tylko zakładać, że płatności Google kiedyś zawitają do Millennium. Warto tutaj przypomnieć, że Bank Millennium i PKO BP to tak naprawdę jedyne duże banki w Polsce, które nie udostępniły swoim klientom takiej możliwości. Najbliższe miesiące mogą to więc zmienić, a przynajmniej w przypadku tego pierwszego.

Mamy decyzję kierunkową, że usługę będziemy w przyszłości wprowadzać. Termin zależy od pozostałych projektów planowanych na kolejne miesiące, w tym również projektów związanych z płatnościami.

Halina Karpińska, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Millennium. (dla cashless.pl)

Zobacz też: Będzie dekoder prosto od TVP.

I choć część klientów Banku Millennium może korzystać z płatności Google, to jedynie ci, którzy byli wcześniej klientami Euro Banku. To dlatego, że nastąpiła fuzja między instytucjami, ale dla klientów samego Millennium wiele to nie zmieniło. Obecnie Bank Millennium oferuje płatności zbliżeniowe HCE, ale w ofercie znajdzie się także zbliżeniowy BLIK. Tutaj jednak też nie wiadomo, kiedy pojawi się nowa funkcja. Teraz można więc czekać na to, aż podobną decyzję odnośnie Google Pay podejmie PKO BP. Płatności Google są dostępne w Polsce już od dobrych kilku lat i zyskały bardzo dużą popularność. Trudno wyobrazić sobie teraz, by PKO BP jako jedyne zostało bez możliwości ich obsługi.

Źródło: Cashless

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy