TVP dekoder

TVP chce nowoczesności – specjalny dekoder i kanał 4K w przyszłym roku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

TVP chce wypuścić na rynek dekoder, który da dostęp do platformy cyfrowej. Jednocześnie w ofercie ma znaleźć się kanał oferujący treści w jakości 4K. To jeszcze odległe plany, ale ich realizacja zdaje się być tylko kwestią czasu. Co będzie oferował nowy dekoder?

TVP z platformą cyfrową, dekoderem oraz kanałem 4K

TVP dekoder

W 2022 roku nastąpi spora zmiana dla osób, które korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej. Standard DVB-T zostanie bowiem zastąpiony DVB-T2, a to może się wiązać z kilkoma problemami. Największym może być kompatybilność odbiornika telewizyjnego, bo nie wszystkie modele będą obsługiwały nowy standard. Rozwiązaniem może być wymiana telewizora na nowszy lub też kupno dekodera. I tutaj dla widzów może pojawić się nowa opcja, ponieważ TVP chce mieć własny dekoder hybrydowy. Nie wiadomo jednak nic więcej na jego temat, choć teoretycznie sprzęt powinien być dostępny w przyszłym roku. Przynajmniej jeżeli TVP nie chce „przespać” dobrego okresu na wejście z nim na rynek.

To będzie dekoder, który połączy funkcjonalność telewizji linearnej z możliwościami online. Stanie się to możliwe dzięki zmianie standardu nadawania na DVB-T2. Liczymy na to, że Polacy otrzymają za darmo te wszystkie funkcjonalności, za które dzisiaj muszą płacić. Otworzy się więcej slotów, otworzą się miejsca na kolejne kanały tematyczne.

Jacek Kurski dla wirtualnemedia.pl

Zobacz też: Jakie nowości na weekend przynosi Netflix?

Do tego ma pojawić się kanał TVP 4K, którego tymczasowa emisja ma zakończyć się w sierpniu. Kanał powinien powrócić jesienią przyszłego roku, więc można podejrzewać, że wtedy także zobaczymy hybrydowy dekoder od TVP. Taki dekoder miałby oferować najważniejsze funkcje, które znane są z innych tego typu sprzętów (np. możliwość nagrywania treści czy dostęp do treści VOD).

Telewizja Polska, mając świadomość, że, nie wszystkie odbiorniki telewizyjne będą w stanie obsłużyć DVB-T2 oraz chcąc uniknąć wykluczenia telewizyjnego, udostępni widzom dekoder hybrydowy pozwalający oglądać audycje nadawane w nowym standardzie na odbiornikach telewizyjnych starego typu.

Centrum Informacji TVP dla wirtualnemedia.pl

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy