ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
konto e-mail usunięte

Nie logujesz się na pocztę e-mail? Sprawdź, po jakim czasie twoje konto zniknie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jeśli masz założoną skrzynkę e-mail, ale od dawna z niej nie korzystasz, twoje konto może zostać usunięte przez administrację. Warto wiedzieć, po jakim czasie to nastąpi, by móc zapobiec przykrej niespodziance. Zdarza się w końcu, że używamy danej skrzynki bardzo rzadko, ale zgromadzone w niej materiały są nam potrzebne.

Nieużywana skrzynka e-mail = usunięte konto. Po jakim czasie?

Usługodawcy często zastrzegają w swoich regulaminach, że nieużywana skrzynka e-mail może zostać usunięta. Zazwyczaj następuje to po określonej liczbie dni od ostatniego logowania. Administracja poczty przyjmuje, że skoro od dawna nie logowaliśmy się na konto, to nie jest nam już ono potrzebne.

Jak wygląda kwestia usuwania kont przez administrację najpopularniejszych serwisów z pocztą e-mail?

  • Gmail — Google może usunąć nasze dane z usługi, jeśli nie przejawialiśmy w niej aktywności przez dwa lata. Co najmniej trzy miesiące przed usunięciem treści Google będzie próbowało się z nami skontaktować.
  • Onet — Usunięcie konta może nastąpić po 12 miesiącach braku aktywności ze strony użytkownika.
  • o2 — Nasze konto może zostać usunięte, jeśli przez 60 dni nie logowaliśmy się do naszej skrzynki e-mail lub do innej usługi o2, w której korzystamy z tego samego loginu i hasła, co na poczcie.
  • WP — Z usunięciem naszej skrzynki e-mail musimy się liczyć, jeśli przez 180 dni nie logowaliśmy się do niej.

Czytaj także: Piękne, animowane emoji w Microsoft 365. Takich emotikon nie ma nikt

Jeśli zależy nam na danej skrzynce, powinniśmy się na nią co jakiś czas logować, choćby na chwilę. Utrata konta pocztowego oznacza nie tylko brak możliwości wysyłania wiadomości z konkretnego adresu, ale również koniec szansy na sprawdzenie załączników ze starych maili czy potencjalne problemy z odzyskaniem hasła np. do portalu społecznościowego.

źródło: KPRM, regulaminy usługodawców

Sprawdź najnowsze wpisy