Zdjęcia Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Nowy Exynos sercem Samsung Galaxy Watch 4 – ma być wydajniej

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Samsung Galaxy Watch 4 w dwóch wersjach oficjalnie zostanie zaprezentowany 11 sierpnia. Pod maską ma znaleźć się nowy Exynos W920, który nie został jeszcze przedstawiony. Nowy procesor ma oferować wyższą wydajność, niż poprzedniej jednostki montowane w smartwatchach. To nie dziwne, bo przecież najnowsze smartwatche od producenta będą pierwszymi, które skorzystają z platformy One UI Watch, czyli połączenia Wear OS z Tizen.

Nowy Exyons W920 w Samsung Galaxy Watch 4

wygląd Samsung Galaxy Watch 4
Fot. 91mobiles

Samsung nie ma szczęścia w tym, by utrzymać swoje nowe urządzenia w tajemnicy. Ostatnio nawet pojawiły się informacje o tym, że producent będzie robił wszystko, by usuwać pojawiające się w sieci doniesienia o nowych sprzętach. Trudno ocenić, czy faktycznie uda się Samsungowi osiągnąć cel. Jeżeli tak, to na pewno nie przy okazji zbliżającego się Unpacked. To zaplanowano na 11 sierpnia, a kilka dni temu do sieci przedostały się zdjęcia wszystkich nowości, które mamy wtedy zobaczyć. Oprócz smartfonów, Samsung zaprezentuje tego dnia także dwa nowe smartwatche – Galaxy Watch 4 Classic oraz Galaxy Watch 4.

SamMobile dotarło do informacji, że procesorem zarządzających w obu sprzętach zostanie Exynos W920. O samej jednostce wiadomo teraz jedynie to, że charakteryzować się ma o 1,25x szybszym czasem przetwarzania oraz o 8,8x płynniejszą grafiką (względem Exynos 9110). Do tego ma dojść jeszcze 1,5 GB RAM, czyli faktycznie możemy spodziewać się skoku jakościowego. Oczywiście dużo zależało będzie od samej optymalizacji One UI Watch, o którym dalej nie wiadomo zbyt wiele.

Zobacz też: Allegro Family zaprezentowane – nowe konto dla całej rodziny z darmowym Smart!.

Można więc powiedzieć, że o nowych smartwatch wiemy teraz praktycznie wszystko. Można czekać na doprecyzowanie podczas sierpniowej prezentacji, na której poznamy także ceny sprzętów. Zobaczymy, jak nowy układ poradzi sobie z systemem i jak będą sprawowały się smartwatche.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy