Allegro Family

Allegro jak Vin Diesel – startuje plan Family, czyli konto rodzinne

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Allegro Family to nic innego, jak konto rodzinne na platformie dla tych, którzy korzystają z platformy. Dodatkowo, jeżeli jedna osoba posiada Allegro Smart!, to reszta użytkowników w usłudze Family będzie mogła korzystać z jego dobrodziejstw. I to za darmo, bo Allegro nie pobiera opłat za korzystanie z nowej opcji. Jak działa i jakie ma ograniczenia?

Allegro Family – jak działa?

Allegro Family jak działa
Fot. Allegro Family

Zasada działania Allegro Family jest prosta. Użytkownik Allegro może zaprosić innych użytkowników, by ci korzystali z platformy razem z nim. Teoretycznie z nim, ponieważ żadna z osób nie widzi tego, co kupiła druga. Jednak Organizator, czyli osoba zapraszająca innych, może robić za nich zakupy na platformie (tylko opcja Kup Teraz). Maksymalnie można zaprosić 9 osób, czyli nasza „rodzina” będzie liczyła łącznie pełną dziesiątkę. I tutaj bardzo ważna sprawa. Jeżeli Organizator zechce, może podzielić się z innymi swoim Allegro Smart!, czyli użytkownicy będą mogli korzystać z darmowych dostaw czy zwrotów.

Każdy członek grupy zachowuje własne konto, jednocześnie zyskując korzyści, takie jak darmowe dostawy i zwroty w ramach Allegro Smart! bez dodatkowych opłat. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwi zakupy na Allegro, zwłaszcza osobom mniej zaawansowanym technologicznie lub dzieciom, które coraz częściej chcą dokonywać zakupów przez internet. Chcemy pomóc im stawiać pierwsze kroki w zakupach online w sposób odpowiedzialny.

Piotr Sekulski, Technology Director w Allegro

Zobacz też: WhatsApp na kilku urządzeniach jednocześnie – istotna zmiana jest właśnie testowana.

Z Allegro Family może skorzystać każdy, kto ma już konto na platformie e-commerce (zwykłe lub junior). Żeby zaprosić innych do „rodziny”, należy zalogować się na swoje konto, a potem kliknąć „Zaproś” w odpowiednim miejscu. Tam podaje się adres e-mail i to właściwie tyle. W każdej chwili można z tego zrezygnować, ale na ponowną możliwość dołączenia do Family trzeba będzie poczekać 3 miesiące. Wtedy także trzeba będzie skorzystać z zaproszenia wysłanego przez Organizatora.

Źródło: Allegro informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy