Chrome 99 beta

Chrome w przeglądarce dostanie nowe funkcje – dwa kliknięcia i zrzut ekranu gotowy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Desktopowa wersja Chrome doczekać się może nowych funkcji, a wśród nich możliwość zrobienia screenshota. Zrzut ekranu można wprawdzie wykonać po prostu wciskając odpowiedni klawisz lub ich kombinację, ale w niedalekiej przyszłości powinna pojawić się także taka możliwość w samej przeglądarce od Google. Jak będzie działała nowa funkcja?

Zrzut ekranu w Chrome – nowa funkcja

Chrome zrzut ekranowy
Fot. u/Leopeva64-2 / XDA-Developers

Czasem jest tak, że trzeba wykonać screenshot, czyli zrzut ekranu i gdzieś go szybko wysłać. Można to zrobić na kilka sposobów, ale do tej pory przeglądarka Chrome takiej możliwości nie oferowała. Niedługo ma się to zmienić. Google pracuje bowiem nad rozszerzeniem możliwości dzielenia się informacjami z przeglądarki. Teraz można np. wygenerować kod QR do danej strony, ale niedługo mogą pojawić się także dodatkowe funkcje. Wśród nich właśnie wykonanie zrzutu ekranowego z poziomu samej przeglądarki.

W pasku adresu będzie można wybrać opcję z menu Share, gdzie pojawi się właśnie możliwość zapisania obrazu. To menu Share (Udostępniania) będzie zbierało kilka opcji, które rozsiane są obecnie w różnych miejscach. Ma się tam znaleźć nie tylko screenshot, ale także wspomniany wyżej generator kodów QR, castowanie czy też wysłanie strony na połączone urządzenie. Do tego dojdzie też proste kopiowanie linku, więc wszystko czego można potrzebować do szybkiej obsługi, znajdzie się w jednym miejscu. Z pewnością będzie to wygodniejsze, niż szukanie poszczególnych opcji w innych menu.

Zobacz też: Dryfujący Joy-Con można łatwo naprawić i to samodzielnie.

Zrobienie zrzutu ekranowego nie zostało jeszcze dobrze opisane, więc nie wiadomo, jakie możliwości będzie oferowało. Dobrze byłoby, gdyby dało się zrobić tylko częściowy screenshot i wybrać interesujący nas fragment strony. Zobaczymy, jak będzie prezentowało się to już w Chrome, kiedy Google zdecyduje się na wprowadzenie nowości. Niewidomo, kiedy możemy się jej spodziewać.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy