Odkup smartfonów t-mobile

Odkup smartfonów w T-Mobile – proces, który ma pomóc planecie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Startuje odkup smartfonów w T-Mobile, który ma być nie tylko elementem promocyjny, ale również kolejnym krokiem do zeroemisyjności. Operator ma ambitny plan, by jego działania do 2025 roku osiągnąć zerową emisyjność. Czasu dużo już nie zostało, a nowa opcja odkupu używanych smartfonów ma w tych działaniach pomóc.

Odkup smartfonów w T-Mobile – jak to działa?

Odkup smartfonów t-mobile
Fot. T-Mobile

Sam proces odkupu smartfonów przez T-Mobile działa na prostej zasadzie. Należy przyjść do salonu operatora z urządzeniem, które chcemy sprzedać, a tam na miejscu zostanie dokonana wycena sprzętu. Takie smartfony mają dostać „drugie życie”, więc powinny być działające, choć mogą nosić ślady użytkowania. Nie trzeba jednak zabierać ze sobą pudełka czy ładowarki, wystarczy samo urządzenie. Teoretycznie za smartfona można dostać do 2899 złotych, które będzie można przeznaczyć na zakup nowego sprzętu od T-Mobile. Oczywiście nie wszystkie urządzenia zostaną przyjęte przez operatora. Wśród sprzętów, które można odsprzedać są m.in. urządzenia od Apple, LG, Samsunga czy Xiaomi. Na stronie akcji jest ich pełna lista, więc przed pójściem do salonu, dobrze się z nią zapoznać.

Zobacz też: W Microsoft Edge pojawi się multum nowości.

Wymiana używanych telefonów czy możliwość zakupu odnowionych urządzeń to tylko dwie z szeregu naszych lokalnych inicjatyw, wspierających cele klimatyczne grupy Deutsche Telekom, której jesteśmy częścią. Zgodnie z nową strategią DT chcemy spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich w 2025 roku, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładaliśmy pierwotnie. Co więcej, pod koniec maja tego roku razem z innymi firmami telekomunikacyjnymi przyjęliśmy ogólnobranżowy system klasyfikacji ekologicznej Eco Rating, który umożliwi identyfikację telefonów komórkowych bardziej przyjaznych środowisku. System ten zostanie wprowadzony w całej Europie od czerwca 2021 r., obejmując telefony 12 producentów.

T-Mobile

Źródło: T-Mobile informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy