Android Auto 6.7 gry

W Android Auto 6.7 pojawią się gry, ale raczej nikomu się nie przysłużą

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

W wersji beta Android Auto 6.7 pojawiła się nowa rzecz, a mianowicie proste gry. Teoretycznie może być to ciekawa funkcjonalność, tylko trudno zrozumieć, kto i kiedy miałby z niej korzystać. W końcu mówimy o systemie wykorzystywanym wtedy, kiedy prowadzi się samochód. Dla najmłodszych uczestników podróży nie będzie więc do gier dostępu podczas jazdy, a i lepiej, żeby kierowcy z tego dodatku nie korzystali.

Android Auto 6.7 i gry

Android Auto 6.7 gry
Fot. XDA-Developers

Dalej czekamy na to, aż Android Auto oficjalnie wejdzie do Polski, ale Google się z tym nie śpieszy. Za to w nowej wersji aplikacji znaleziono coś, co raczej nie będzie zbyt często wykorzystywane przez kierowców. Chodzi o proste gry, które stworzone w HTML5. W wersji beta aplikacji odkryto dostęp do czegoś, co nazwano GearSnacks. To można odczytywać jako bezpośrednie nawiązanie do GameSnacks, czyli platformy z grami, którą stworzono w ramach projektu Area 120 od Google. I faktycznie nowy Android Auto 6.7 daje dostęp do prostych gier, które można odpalić na ekranie w samochodzie.

Obecnie udało się uzyskać dostęp do zaledwie kilku gier z poziomu Android Auto, ale to może się zmienić. Pod warunkiem, że Google faktycznie zdecyduje się na wprowadzenie funkcjonalności do swojego produktu. Firma obecnie testuje różne rozwiązania, a rozwój GameSnacks i umieszczanie go w aplikacjach firmy ma być właśnie czymś takim. Dostęp do gier z poziomu Android Auto to ciekawy pomysł, ale raczej mało użyteczny. Najmłodsi nie będą mieli jak z tego dodatku skorzystać. Kierowcy czy pasażerowie już tak, ale kosztem treści wyświetlanej na ekranie.

Zobacz też: Google Hangouts odchodzi w zapomnienie, a Google o tym zaczęło przypominać.

Oczywiście z gier będzie można korzystać tylko podczas postoju, ale wtedy równie dobrze można wtedy odpalić produkcję na smartfonie. Google oficjalnie jeszcze nie zapowiedziało dalszego rozwoju GearSnacks dla Android Auto, ale może zrobić to już niebawem. Co uważacie o takim pomyśle? Jest w nim coś wartego uwagi?

Źródło: XDA-Developers / reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy