arcymistrz szachowy Lenovo

Arcymistrz szachowy rozpoczął współpracę z Lenovo — jaki sprzęt wybrał?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firma Lenovo poinformowała, że arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda rozpoczął z nią współpracę. Nowy ambasador wybrał już urządzenie, którego będzie używał podczas treningów i przygotowań do zawodów. Lenovo zdradziło konfigurację, która została przygotowana zgodnie z wymaganiami zawodnika.

Arcymistrz szachowy współpracuje z Lenovo

arcymistrz szachowy Lenovo

Jan-Krzysztof Duda urodził się w 1998 roku, a w szachy gra odkąd skończył 5 lat. Już w 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w swojej kategorii (do 10 lat). W ubiegłym roku Polak pokonał Mistrza Świata i jednego z najlepszych szachistów wszechczasów – Magnusa Carlsena. Potem zrobił to po raz drugi, przerywając serię 125 meczów Norwega bez porażki.

Polski szachista został ambasadorem firmy Lenovo i wybrał już sprzęt, z którego będzie korzystał podczas treningów i przygotowań do turniejów. To stacja robocza ThinkPad P1 3. generacji. Jej zaletą jest m.in. wsparcie serwisowe na całym świecie, istotne z punktu widzenia podróżującego zawodnika. W konfiguracji stacji roboczej przygotowanej zgodnie z potrzebami szachisty znalazło się miejsce na procesor Intel Core i7, 32 GB pamięci RAM DDR4, dysk SSD o pojemności 1 TB, jak również na kartę graficzną NVIDIA Quadro T1000.

Czytaj także: Cooler Master Orb X – to już nie tyle fotel, co obudowa dla gracza

Nowoczesna technologia na dobre odmieniła oblicze szachów. Gracze mają wręcz nieograniczony dostęp do bazy informacji oraz silników szachowych, których algorytmy mogą przetworzyć nawet pół miliarda partii szachowych podczas jednej sesji — mówi Jan-Krzysztof Duda. Jak twierdzi, spędza nawet 6-7 godzin dziennie na trenowaniu przed ekranem, tocząc pojedynki z komputerem, a także analizując partie szachowe.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy