Virgin Galactic rozdaje dwa darmowe bilety w kosmos

Dwa darmowe bilety prawie w kosmos – Virgin Galactic ma gest

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Czy byliście kiedykolwiek w kosmosie? I nie chodzi mi o pewne kultowe niegdyś kino z Lublina, a przestrzeń kosmiczną, gdzie nikt nie usłyszy waszego krzyku. Zakładam, że nie, no, chyba że wśród naszych czytelników jest pan Hermaszewski. W takim wypadku proszę nie traktować tego wstępu personalnie Panie Mirosławie. A chcielibyście się tam znaleźć, ewentualnie wrócić? W takim wypadku powinna Was zainteresować akcja zorganizowana przez Virgin Galactic, w której można wygrać dwa bilety na lot w kosmos. A nie jest to tania wycieczka.

Virgin Galactic rozdaje dwa darmowe bilety w kosmos

Branson niedawno pokonał Jeffa Bezosa w wyścigu o opuszczenie Ziemi, chociaż na chwilę. Wziął on bowiem udział w misji Unity 22 zorganizowanej przez jego firmę Virgin Galactic. Co prawda Blue Origin twierdzi, że jego rywal nie dotarł w rzeczywistości w kosmos, a i w ogóle miał za małe okna na pokładzie. No cóż, nie każdy potrafi przegrywać. Misja była pierwszą, w której w kabinie znajdowała się pełna załoga złożona z dwóch pilotów i czterech specjalistów ds. misji, w tym Branson, który podobno otrzymał wizytę od kolegi po fachu, czyli Elona Muska, o 3 nad ranem w dniu lotu, aby życzyć mu powodzenia — widzisz Jeff? Tak to się robi! Z klasą!

Zobacz też: mObywatel bije rekordy – kolejny milion użytkowników aplikacji

Wróćmy jednak do darmowych biletów. Normalnie takie podróże kosztują 250 tysięcy dolarów. To stawia je poza zasięgiem większości ludzi, ale Branson ogłosił loterię, w ramach której będzie można zdobyć dwa bilety: dla zwycięzcy i gościa. Sam udział w niej jest bezpłatny, ale to gwarantuje tylko jeden los. Jednak darowizna na rzecz organizacji charytatywnej non-profit Space for Humanity zwiększa szanse na wygraną: 10 dolarów za 100 losów, 25 dolarów za 250 losów, 50 dolarów za 1000, a 100 dolarów za 2000 losów. Virgin Galactic zapłaci także za transport na miejsce startu i pobyt w hotelu. Podróż będzie polegała na wyniesieniu VSS Unity na wysokość 15 kilometrów przez dwumiejscowy statek-matkę VMS Eve. W tym momencie samolot kosmiczny zostanie wypuszczony i wzniesie się na wysokość około 80 kilometrów, oferując widoki, które niewielu ludzi kiedykolwiek widziało oraz możliwość doświadczenia stanu nieważkości. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy