cyanogenmod9

 

Minęło już całkiem sporo czasu od premiery Samsunga Galaxy Note, który mimo swoich rozmiarów (a może dzięki nim) stał się rynkowym hitem. Piękny, duży ekran i funkcjonalny rysik nie mogą jednak być w pełni wykorzystane bez najnowszego Androida 4.0, a tego jeszcze w postaci aktualizacji Note nie otrzymał.

Użytkownicy, którzy nie patrzą na oficjalny soft, już od jakiegoś czasu cieszą się oficjalnymi buildami ICS’a na swoich urządzeniach. Od teraz do garści ROMów na Note dołączył kolejny poważny gracz – telefono-tablet w wersji N7000 otrzymał właśnie oficjalne wsparcie od grupy CyanogenMod Team tworzącej CM9, czyli nieoficjalną dystrybucję Androida opartą o źródła Ice Cream Sandwich.

Oznacza to, że urządzenie będzie stale aktualizowane, a wszelakie poprawki dodawane do ROMu będą oficjalnie dostarczane w niedługim czasie do buildbota, który to zadba o codzienne świeże wydania CM9 dla N7000. Ponadto sam ROM oferuje znacznie więcej możliwości konfiguracyjnych niż standardowy ICS, co na pewno zostanie docenione przez użytkowników.

galaxy_note_samsung

Jako że CM9 dla Note jest jeszcze w początkowym stadium rozwoju, nie działa w nim kilka funkcji, takich jak radio FM, MHL czy DSP Manager. Zostaną one naprawione wraz z upływem czasu.

Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

Jeśli jesteście zniecierpliwieni czekaniem na oficjalną aktualizację, wgrajcie CM9 i podzielcie się Waszymi wrażeniami w komentarzach.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.