Sony notuje świetne wyniki, ale oddział „mobilny” jest niczym kula u nogi

Newsy

sony siedziba logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Minął niemalże miesiąc od końca drugiego kwartału tego roku toteż przyszedł najwyższy czas skończyć liczyć wszelkie zyski i straty uzyskane przez ostatnie trzy miesiące. Sony tak też zrobiło i zdecydowanie może chwalić się coraz wyższymi zarobkami. Jednak Japończycy mają jeden taki oddział, który przynosi jedynie straty.

 

Zanim przejdziemy do złych wiadomości, zacznijmy od tych dobrych. Oddział zajmujący się tworzeniem modułów aparatów (i wszystko co z nimi związane) zarobił 249 milionów dolarów, co oznacza, że odnotował 164% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Dalej mamy muzykę i ta część firmy również radzi sobie coraz lepiej: 172% wzrostu i zarobionych 260 milionów dolarów. Mimo wszystko to dział gier odnotował aż 350% wzrost zarabiając 160 milionów dolarów. To może robić wrażenie, ale jest też jest oddział tworzący urządzenia mobilne, a więc właśnie tablety i smartfony. Straty na poziomie spadku o 16,3% oznaczają brak 188 milionów dolarów w budżecie. Przewiduje się, że w skali rocznej ta strata wyniesie około pół miliarda dolarów.

 

Tym samym Sony ma powód do radości, bo firma przynosi ogromne zyski, ale kula u nogi w postaci oddziału „mobilnego” sprawia, że niedługo być może znowu usłyszymy, że marka Xperia jest na sprzedaż. Chcielibyśmy tego?

 

 

źródło: androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x