Oppo 6G raport

Technologia 6G może zmienić świat – Oppo przedstawia swój raport

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Oppo przedstawiło swój raport na temat technologii 6G. I choć jeszcze nie możemy nawet mówić o tym, że 5G dobrze się zadomowiło, to 6G może być bliżej niż myślimy. To właśnie ten standard ma odegrać ogromną rolę w tym, jak będzie działał nowoczesny świat, a w tym np. autonomiczne pojazdy.

Technologia 6G – Oppo przedstawia swój raport

Oppo 6G raport
Fot. Oppo

Oppo cały czas prowadzi badania na różnych polach, a jednym z nich jest rozwijanie technologii 6G. Instytut badawczy producenta opublikował ostatnio swój pierwszy raport na ten temat (6G AI-Cube Intelligent Networking), który rzuca trochę więcej światła na to, czego możemy spodziewać się w przyszłości. Można z niego wyciągnąć wnioski, że 6G zmieni to, jak ludzie podchodzą do algorytmów Sztucznej Inteligencji. Sieć 6G ma bowiem bazować na AI, którego algorytmy staną się integralną częścią. Jako przykład podano autonomiczne pojazdy. Te dzięki 6G będą mogły przypisać wybrany i optymalny algorytm AI, wyuczony przez inne pojazdy i urządzenia, w oparciu o lokalizację samochodu i panujące warunki na drodze. To ma zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom drogi.

Rozwój technologiczny musi wybiegać w przyszłość. Technologia komunikacji mobilnej ewoluuje przez dziesięciolecia. Standaryzacja technologii komunikacyjnej następnej generacji ma rozpocząć się w 2025 roku, a jej komercyjne wdrożenie nastąpi około roku 2035. OPPO spodziewa się, że w 2035 liczba inteligentnych agentów na świecie (tj. systemów, które na podstawie obserwacji otoczenia podejmują działania) znacznie przekroczy liczbę ludzi. Dlatego technologia komunikacyjna 6G, powinna być w stanie zaspokoić potrzeby nie tylko ludzi, ale wszystkich form inteligencji i ich różnych interakcji. Mając to na uwadze, przeprowadziliśmy wczesne badania techniczne i zaprojektowaliśmy system.

Henry Tang, Chief 5G Scientist w OPPO

Zobacz też: BLIK zbliżeniowy trafi na początku do sześciu banków i to już za chwilę.

Technologia 6G ma zmienić to, w jaki sposób AI uczy się czy wchodzi w interakcje. Zmienić ma także to, jak AI będzie stosowane. Oppo proponuje, by urządzeniom 6G zostały przydzielone domeny AI na podstawie lokalizacji i wymagań sprzętu. Taka domena wyda odpowiedni algorytm AI i zadanie potrzebne do świadczenia pożądanych usług. Sztuczna Inteligencja w sieci 6G miałaby zostać organicznie zintegrowana po stronie urządzenia i sieci. Pełną treść raportu znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Oppo informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy