Android 12 Game Mode

Android 12 z funkcją dla niecierpliwych graczy – tytuły odpalimy wcześniej

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Android 12 przyniesie kilka ciekawych funkcji dla tych, którzy grają na smartfonach. Jedną z nich będzie możliwość uruchamiania wybranych produkcji, zanim te zostaną w pełni pobrane. To pozwoli na znaczne przyśpieszenie rozgrywki, choć funkcja nie będzie dostępna dla każdego z tytułów dostępnych w Google Play Store.

Android 12 – uruchamianie gier przed pełnym pobraniem

Android 12 pobieranie gier granie

Rynek gier mobilnych stale się rozwija i logiczne jest to, że Google nie zapomina o swoich użytkownikach. Do Android 12 dodane zostaną specjalne funkcje, które pozwolą na to, by wygodniej korzystać z niektórych produkcji. Dużą zmianą będzie to, że Android 12 pozwoli na uruchomienie gry jeszcze przed jej pełnym pobraniem na smartfona. Pozwoli to zaoszczędzić trochę czasu, a już szczególnie wtedy, kiedy nasz łącze jest kiepskiej jakości.

Google postanowiło wprowadzić do Android 12 także ciekawą funkcję, która ma dać graczom możliwość wyboru, czy chcą grać na ustawieniach skupionych na wydajności, standardowych, a może oszczędzających baterię. Innymi słowy, gra może mieć mniej FPS-ów, ale za to pogramy dłużej bez konieczności ładowania smartfona. Oczywiście będzie można skorzystać z ustawień, które przygotował developer jako standardowe.

Android 12 Game Mode

Zobacz też: Google Lens z małą, ale istotną zmianą – wyszukiwanie na zdjęciach dostępne w aplikacji.

To taka forma optymalizacji tytuł pod konkretny model urządzenia. Można przypuszczać, że pojawi się to na urządzeniach Samsunga i wybranych partnerów Google, ale na potwierdzenie trzeba jeszcze trochę poczekać. Do tego dojdzie także możliwość tworzenia skrótów ekranowych, które pozwolą na szybkie robienie zrzutów lub nagrywania filmów. Będzie także można robić prosty i szybki stream na YouTube. Widać więc, że Google dba o graczy korzystających ze smartfonów. Oby tylko ci dostali Androida 12 wcześniej, niż za dwa lata od jego premiery.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy