pandigital_skansen

 

W ostatnim czasie da się zauważyć wzmożoną produkcję tanich tabletów, które wchodzą do sprzedaży także w sklepach i supermarketach.

W ofercie wyprzedaży Ben’s Outlet pojawił sie właśnie kolejny taki tablet produkcji Pandigital, oferowany w dość niskiej cenie wynoszącej 59,99$.

Cena jednak absolutnie nie może dziwić, gdy spojrzymy na specyfikację urządzenia. Procesor Samsunga w architekturze ARMv6, ekran wielkości 7 cali w rozdzielczości 800×600 pikseli i malutka bateria 1600 mAh, to na pewno nie szczyt innowacyjności jeśli chodzi o tablety w roku 2012. Fakt obecności tych podzespołów i tak odchodzi w cień, gdy zdamy sobie sprawę, że tablet pracuje na archaicznym już Androidzie 1.6 Donut.

W standardzie dostajemy do dyspozycji takie rodzynki jak klawisze dźwięku i blokady ekranu/zasilania, wirtualną klawiaturę, przeglądarkę i budzik. Urządzenie nie posiada przycisków funkcyjnych – tych rolę pełnią softbuttony na pasku powiadomień. W urządzeniu nie znajdziemy nawet Sklepu Play, tylko substytut próbujący go naśladować.

Cóż, wobec tak „wypasionego” tabletu nie można przejść obojętnie – w końcu takie skanseny Androida w dzisiejszych czasach to już rzadkość.

źródło: tablet-news

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.