aplikacje dla seniorów

mObywatel bije rekordy – kolejny milion użytkowników aplikacji

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

mObywatel nie traci popularności — jest wręcz przeciwnie, bo właśnie przybył mu kolejny milion użytkowników. Z aplikacji korzysta obecnie ponad trzy razy tyle osób, co rok temu. Od tego czasu w programie przybyło też wiele nowych dokumentów.

Kolejny milion użytkowników aplikacji mObywatel

Niecały miesiąc temu informowaliśmy, że mObywatel ma ponad 3 miliny użytkowników. Na osiągnięcie kolejnego miliona nie trzeba było długo czekać. Dział Kancelarii Premiera odpowiedzialny za cyfryzację poinformował dziś, że z aplikacji korzysta dokładnie 4 037 956 osób. Jeszcze rok temu z naszej aplikacji korzystało nieco ponad 1,3 miliona osób — przypomina minister Adam Andruszkiewicz.

W założeniu twórców mObywatel ma pełnić funkcję cyfrowego portfela na dokumenty. W aplikacji znajdziemy m.in.:

  • mObywatel (dawniej mTożsamość) – główny dokument, zawierający odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. Pokazując go na ekranie smartfona, można np. zameldować się w hotelu lub odebrać paczkę na poczcie. Niestety dokument nie zastępuje w pełni plastikowego dowodu osobistego — ten wciąż jest potrzebny m.in. na lotnisku czy w banku.
  • mPrawo Jazdy – cyfrowy dokument zawierający dane dotyczące naszych uprawnień do kierowania pojazdami.
  • mPojazd – odzwierciedlenie danych z dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu.
  • eRecepta – umożliwia łatwiejszy odbiór leków w aptece.
  • Unijny Certyfikat COVID – ułatwia podróżowanie oraz wstęp do niektórych miejsc, stanowi potwierdzenie np. bycia zaszczepionym.
  • mLegitymacja – dostępna dla uczniów i studentów, o ile dana szkoła lub uczelnia wdrożyła to rozwiązanie. Zawiera dane z tradycyjnych legitymacji.

Czytaj także: Cellnex kupił spółkę Polkomtel Infrastruktura od Grupy Polsat Plus

W mObywatelu można mieć również m.in. Kartę Dużej Rodziny, licznik punktów karnych oraz bilety kolejowe. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store.

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy