Płatność kryptowalutami wszędzie dzięki Visa

Płacenie kryptowalutami? Z kartą VISA stanie się to bajecznie proste

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

VISA ma pomysł jak rozpowszechnić płatność kryptowalutami bez angażowania w to samych sprzedawców i usługodawców. Polega to na tym, że sprzedawcy, tacy jak sklepy spożywcze i kawiarnie, nie muszą bezpośrednio akceptować kryptowalut, aby robić interesy z tymi, którzy posiadają walutę cyfrową. Tak długo, jak akceptują karty Visa, tak długo będzie to działało. Biorąc pod uwagę, że te są akceptowane przez ponad 70 milionów firm na całym świecie, to płacenie kryptowalutami staje się możliwe praktycznie wszędzie.

Płatność kryptowalutami wszędzie dzięki Visa

Płatność kryptowalutami wszędzie dzięki Visa

Visa ogłosiła partnerstwo z 50 czołowymi platformami kryptowalutowymi, w tym Coinbase, FTX i CoinZoom, które ułatwią użytkownikom konwersję i wydawanie ich cyfrowej waluty w milionach sprzedawców na całym świecie.

To będzie dla nich to samo, jak każda inna transakcja Visa. Jednak technicznie rzecz biorąc, kryptowaluty będą natychmiast wymieniane na tradycyjne pieniądze. Masz tę rosnącą liczbę konsumentów posiadających aktywa na platformach kryptowalutowych, handlujących kryptowalutami, posiadających kryptowaluty — a z drugiej strony miliony handlowców, którzy tak naprawdę nie rozumieją kryptowalut. Nie chcą musieć aktualizować swoich punktów sprzedaży i terminali oraz dowiadywać się, czym jest blockchain.

— Powiedział szef Visa.

Zobacz też: Poczta Polska nie odpuszcza – Biedronka będzie miała więcej automatów pocztowych

To naprawdę ciekawe podejście do problemu. Dzięki temu obydwie strony są zadowolone: posiadacze kryptowalut mogą bez problemu robić za nie zakupy, natomiast usługodawcy i sklepy dostają akceptowane przez siebie pieniądze. Rzecz jasna Visa także na tym zarabia. I oczywiście, w takim przypadku znikają pewne cechy płacenia kryptowalutą, takie jak anonimowość transakcji. Jednak wygoda ma swoją cenę i jeśli ktoś chce kupić bułki, nie pozostawiając po sobie śladu w sieci, to powinien raczej sięgnąć po gotówkę, a nie kryptowalutę.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy