ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Paczkomaty Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich

InPost ma już ponad 13 000 paczkomatów, ale ten jest wyjątkowy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Granica 13 000 paczkomatów InPost została przekroczona. Firma podzieliła się najnowszymi danymi dotyczącymi liczby swoich maszyn oraz popularności aplikacji mobilnej (ta ma już 7 mln aktywnych użytkowników). Co ciekawe, trzynastotysięczny paczkomat jest autonomiczny, a w przyszłości takich konstrukcji będzie więcej.

13 000 paczkomatów InPost

Z facebookowego profilu InPostu dowiadujemy się, że paczkomaty w ostatnim czasie pojawiły się m.in. w takich miejscowościach, jak Czastary (woj. łódzkie), Niemstów (woj. dolnośląskie), Słowik (woj. łódzkie), Przyprostynia (woj. wielkopolskie), a także Wilkasy (woj. warmińsko-mazurskie). Łącznie firma ma już ponad 13 000 automatów do odbierania i nadawania przesyłek.

InPost uruchomił trzynastotysięczny paczkomat w Sopocie. Maszyna ma cechę, która wyróżnia go na tle pozostałych — chodzi o autonomiczność. Na paczkomacie umieszczono panele fotowoltaiczne, więc maszyna działa dzięki zasilaniu energią słoneczną. InPost planuje mieć więcej ekologicznych paczkomatów. W ramach programu Green City maszyny będą instalowane m.in. w Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, a także w Zielonej Górze. Rafał Brzoska (prezes InPostu) określa instalowanie autonomicznych maszyn zasilanych energią słoneczną mianem rewolucji. Program Green City przewiduje również inne ekologiczne inicjatywy. To np. ustawianie ładowarek aut elektrycznych przy paczkomatach oraz sadzenie roślinności, która poprawi jakość powietrza.

Czytaj także: Nie wyrzucaj starych pudełek z grami – te tytuły poszły za równowartość kilku milionów złotych

InPost zapowiedział również, że w związku z rozwojem sieci paczkomatów w Polsce i Europie buduje nową fabrykę tych maszyn. Uruchamiamy nową fabrykę Paczkomatów i stawiamy na wdrożenia naszych maszyn na dużą skalę w Europie. Polska – to na tle większości państw, które dopiero odkryły niezwykłe doświadczenie odbioru przesyłek w Paczkomatach – rynek dojrzały, zaawansowany i generujący najwyższe obroty. Ale jestem przekonany, że inne kraje, w których rozwijamy sieć InPost, w przewidywalnej perspektywie osiągną podobny poziom — mówi Rafał Brzoska. Nowa fabryka zajmie łącznie 7230 m2, będzie wyposażona w panele słoneczne i zostanie oddana do użytku w czerwcu. Jej lokalizacja to miejsce przy węźle Balice II A4 w Krakowie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy