Nowy system Huami

Huami nie próżnuje — firma zapowiedziała nowy procesor i system operacyjny

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W tym roku Huami nie szalało zbytnio z wydawaniem nowych urządzeń. Bynajmniej jednak nie wynika to z problemów wewnątrz firmy. Wręcz przeciwnie: producent rozwija swoje zaplecze technologiczne. Okazuje się, że chiński producent, który jest właścicielem marek Amazfit i Zepp, pracuje nad nowym systemem operacyjnym dla swoich smartwatchów, a także pracuje nad zupełnie nowym procesorem. 

Nowy system Huami

Nowy system Huami

Kilka dni temu Huami, ogłosiło, że 13 lipca, czyli już jutro, będzie miało miejsce ważne wydarzenie. Okazuje się, że producent zamierza ogłosić swój nowy system operacyjny, a także zupełnie nowy procesor. Założyciel i dyrektor generalny Huami Technology, ujawnił w poście na Weibo, że jego nowy, samodzielnie opracowany system operacyjny jest lepiej dostosowany do zegarków i może skuteczniej wykorzystać funkcje zdrowotne. Nie wiemy, czy zostanie on oparty na RTOS, czy też będzie to zupełnie nowy system stworzony od podstaw. Nie jest także pewne, czy trafi do urządzeń już dostępnych na rynku, czy też będzie dostępny tylko na przyszłych urządzeniach.

Zobacz też: [Recenzja] Xiaomi Mi 11 Ultra – napakowany do granic możliwości

Dowiedzieliśmy się także co nieco o nowym procesorze. Ten będzie nosił nazwę Huangshan 2S. Mimo dość zbliżonej nazwy do poprzednika różnice między nimi będą dość istotne. Będzie to bowiem pierwszy procesor firmy z całkowicie niezależnym GPU. Sama jednostka to natomiast dwurdzeniowy układ w architkturze RISC-V, który zaoferuje wyższą wydajność przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Nie wiadomo, czy wzrost mocy obliczeniowej i graficznej przełoży się w jakiś sposób na funkcjonalność zegarków i opasek. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już jutro.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy