Google: opóźnienie aktualizacji jest całkowicie normalne

Rafał Kaczor 2012-05-01

android-green

 

Jedną z największych wad ekosystemu związanego z Androidem jest według wielu użytkowników opóźnione aktualizowanie oprogramowania lub jego brak w wypadku większości urządzeń z Zielonym Robotem. Google zdaje sobie z tego sprawę, jednak najwyraźniej nie uważa tego za duży mankament.

Główny inżynier techniczny projektu Android Open Source Project (AOSP) – Jean Baptiste Queru – uważa, że opóźnienia przy aktualizacjach są całkowicie normalne i uzasadnione oraz że nie należy się nimi przejmować. Queru stwierdził, że najnowsza odsłona systemu Android znacząco różni się od poprzednich pod względem struktury, co stwarza problemy z migracją niektórych jego elementów dla producentów. Podkreślił on jednak, że inną kwestią jest fakt przestojów w aktualizacjach dla flagowych urządzeń spowodowany przez operatorów sieci komórkowych, co według niego powinno zostać znacznie poprawione.

androidludki

Taka postawa Google nie napawa optymizmem, bowiem spore grono osób spodziewało się, że to właśnie Gigant z Mountain View poruszy „Niebo i Ziemię”, aby sprzęt był aktualizowany szybciej i sprawniej.

Jakie macie zdanie na ten temat? Zapraszam do wyrażania swojej opinii w komentarzach.

źródło: google+

x