android-green

 

Jedną z największych wad ekosystemu związanego z Androidem jest według wielu użytkowników opóźnione aktualizowanie oprogramowania lub jego brak w wypadku większości urządzeń z Zielonym Robotem. Google zdaje sobie z tego sprawę, jednak najwyraźniej nie uważa tego za duży mankament.

Główny inżynier techniczny projektu Android Open Source Project (AOSP) – Jean Baptiste Queru – uważa, że opóźnienia przy aktualizacjach są całkowicie normalne i uzasadnione oraz że nie należy się nimi przejmować. Queru stwierdził, że najnowsza odsłona systemu Android znacząco różni się od poprzednich pod względem struktury, co stwarza problemy z migracją niektórych jego elementów dla producentów. Podkreślił on jednak, że inną kwestią jest fakt przestojów w aktualizacjach dla flagowych urządzeń spowodowany przez operatorów sieci komórkowych, co według niego powinno zostać znacznie poprawione.

androidludki

Taka postawa Google nie napawa optymizmem, bowiem spore grono osób spodziewało się, że to właśnie Gigant z Mountain View poruszy „Niebo i Ziemię”, aby sprzęt był aktualizowany szybciej i sprawniej.

Jakie macie zdanie na ten temat? Zapraszam do wyrażania swojej opinii w komentarzach.

źródło: google+

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.