Płynna soczewka LG

LG się rozmyśliło — Apple i Samsung muszą radzić sobie sami

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

LG to wciąż ogromna firma, która po rezygnacji z rynku mobilnego, nadal może pochwalić się obecnością w wielu branżach. Jedną z nich jest sam handel, który sprowadza się do sieci własnych sklepów. Z racji, że producent nie planuje już wystawiać w nich swoich smartfonów, to pojawiła się opcja na wypełnienie tej luki produktami od… Apple. Jednak nie wszystkim się to spodobało, więc ostatecznie LG nie ma zamiaru wprowadzać nowej oferty do swoich sklepów.

LG wstrzymuje współpracę z Apple — w sklepach pozostanie po staremu

Samsung z technologią LG

Jednym z najbardziej niezadowolonych był Samsung i nie ma się, czemu dziwić. W końcu obie koreańskie firmy muszą przestrzegać umowy, w której zapisano, że w ich sklepach nie znajdą się produkty firm trzecich. Miało to na celu niwelowanie zagrożenia upadkiem mniejszych sklepów. Niemniej w tym wypadku Samsung mógł się czuć bardziej pokrzywdzony, gdyż Korea to największy rynek 5G, na którym Apple radzi sobie coraz lepiej, spychając na dalszy plan galaktyczne smartfony. Ostatecznie LG podało, że tymczasowo zawiesza pomysł współpracy z Apple i wstrzymuje rozpoczęte już szkolenia sprzedawców oraz kierowników sklepów.

Zobacz też: Aplikacja Orange Flex trafiła do AppGallery na smartfony Huawei z HMS.

Oczywiście słowo tymczasowo każe się zastanawiać, co LG lub Apple dalej wymyślą? W końcu sam projekt musiał być już na zaawansowanym etapie rozwoju. Czy teraz po prostu zostanie zawieszony na zawsze? Dajcie znać, co sądzicie o takim podejściu i czy widzicie dobre rozwiązanie całej tej sytuacji?

Źródło: Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy